NOVOSTI-DNY NOVOSTI-DNY
22:00 Среда 0 0
11-10-2017, 22:00

Сергій Євтушок: Україні потрібна реальна медична реформа, а не чергова імітація (відео) - «Экономика»

Виктор Небоженко: Украина просыпается - «Политика»..

«17 октября 2017 года произошло первое, после Майдана 2014...
11-10-2017, 22:00
Сергій Євтушок: Україні потрібна реальна медична реформа, а не чергова імітація (відео) - «Экономика»

Медична галузь в Україні перебуває в жахливому стані та вимагає комплексного підходу, а не чергової імітації реформи урядом.


Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок у прямому ефірі телеканалу «Прямий», під час обговорення урядової медичної «реформи», розгляд якої планують розпочати вже наступного тижня.


«Необхідність проведення медичної реформи вже давно назріла в суспільстві, але без реального фінансового підкріплення, як це обіцяє сьогодні уряд, змінити нічого не вдасться. Критичний стан медицини в Україні вимагає комплексного підходу, яким буде передбачено як належне фінансування галузі на всіх рівнях, так і відповідний розвиток логістичної інфраструктури, будівництво нових доріг та інші необхідні перетворення. Це не має бути просто чергова псевдореформа», - вважає парламентар.


Він також додав, що незважаючи на всі децентралізаційні процеси, про які розповідає нинішній уряд, якість первинних медичних послуг залишається надзвичайно низькою.


«Лише 30% українських пацієнтів звертаються до медичних закладів первинного рівня, а понад 70% шукають допомоги на інших рівнях. Ця пропорція має бути зворотною, у європейських країнах співвідношення звернень пацієнтів на первинному рівні становить 80% та 20% - інші рівні медицини. Натомість, уряд в Україні має на меті закриття фельдшерсько-акушерських пунктів і малих лікарень, замість того, щоб підтримувати та підвищувати якість послуг, які вони надають», - розповів народний депутат.


Сергій Євтушок зазначив, що вважає неприпустимим «експериментальний» підхід влади до формування політики в медичній галузі.


«Те, що пропонує уряд сьогодні, є експериментом, знущанням над власним народом, яке влада називає реформою, забуваючи, що від цього залежать життя українців. У моєму виборчому окрузі на Рівненщині створюється єдиний госпітальний округ, до якого об'єднують населені пункти, які знаходяться поруч на мапі. Проте між цими населеними пунктами немає дороги - добиратись до лікарні хворі будуть змушені через інший район, врятувати хворого в екстреній ситуації буде майже неможливо, а все тому, що формуючи свою політику, ніхто не подивився на реальну ситуацію та не запитав у людей», - поділився політик.


Він наголосив, що прем'єр-міністр Гройсман має негайно визначити кандидата на посаду міністра охорони здоров'я: «Це потрібно для того, щоб припинити махінації в українській медицині та призначити людину, яка буде напряму нести відповідальність за політику уряду у медичній галузі».ba.org.ua


...


 
Распечатать  Нашли ошибку?22:01 Воскресенье 0 0 Политолог: Роковые для ПАПы слова «Президента в отставку!» - «Политика» «Ну что, роковые для ПАПы слова «Президента в отставку!», пусть и с некоторыми оговорками, на антикоррупционном митинге уже прозвучали. Их обратно в мегафон, как известно, не засунуть», - пишет на...