NOVOSTI-DNY NOVOSTI-DNY
:
:
12:29 Среда 0 65
17-04-2019, 12:29

Позови по МH17: великі перепони на шляху до покарання винних - «Мир»

Оккупанты в Донбассе начали проверку боеспособности..

По информации Главного управления разведки Минобороны...
17-04-2019, 12:29
Позови по МH17: великі перепони на шляху до покарання винних - «Мир»

Родичі загиблих пасажирів «Боїнга 777», збитого 17 липня 2014 року, не пов'язують всі свої надії притягти до відповідальності причетних до трагедії тільки з міжнародним розслідуванням, яке триває в Нідерландах. Вони йдуть і іншими шляхами у спробах домогтися покарання винних.


В суд у Нью-Йорку 4 квітня був поданий позов до «Сбербанку», банку ВТБ, а також фінансових компаній Western Union і MoneyGram. Рідні громадянина США Куїнна Лукаса Шенсмена, що летів рейсом MH17, звинуватили фінансові інститути в проведенні грошових переказів проросійським сепаратистам у «ДНР». Саме з території, контрольованої самопроголошеною республікою, був здійснений пуск ракети, яка збила «Боїнг 777» авіакомпанії Malaysia Airlines, - у цьому впевнена міжнародна група слідчих під керівництвом Нідерландів.


Позивачам доведеться подолати складну перешкоду, оскільки суд відбувається у США, а два з банків-відповідачів працюють у Росії.


«Верховний суд США різко обмежив екстратериторіальну дію американського права (тобто за межами США. - Ред.)», - сказав DW професор Маттіас Леман, керуючий директор інституту міжнародного приватного права з Боннського університету. Але є винятки, наприклад закон про боротьбу з тероризмом, ухвалений у 1992 році, на нього і посилаються родичі загиблого. «Позови, які спираються на такі закони, можуть бути застосовані екстратериторіально», - пояснює Леман. Інше питання, що закон антитерористичний, і судді повинні погодитися з тим, що атака на літак була актом тероризму.


Ще складніше довести зв'язок між збитим «Боїнгом» і фінансовими операціями того ж «Сбербанку» або Western Union, зауважив в інтерв'ю DW доцент кафедри міжнародного права на юридичному факультеті Оксфордського університету Антоніос Цанакопулос: «Суд вимагатиме доведення причинного зв'язку між роботою банків і конкретним злочином... Нарешті, суд у США повинен встановити, що діяння російського банку в принципі підпадають під його юрисдикцію».


Також 4 квітня Європейський суд з прав людини передав Росії дві скарги: «Айлей та інші проти Росії» і «Енглін та інші проти Росії». Колективні позови подані від імені 380 родичів жертв катастрофи MH17. Позивачі з Німеччини, Австралії, Нідерландів, США та інших країн звинувачують Росію в порушенні права жертв на життя, а також у тому, що російська влада зробила недостатньо для того, щоб розслідувати обставини злочину.


Росія підтвердила отримання скарги і пообіцяла направити в ЄСПЛ свою позицію до початку осені. Свою причетність до трагедії влада РФ заперечує. Глава міжнародної практики групи «Агора» Кирило Коротеєв вважає, що у випадку з позовами по MH17 у Страсбурзі головне питання полягає в тому, «як ЄСПЛ буде ухвалювати рішення при повній відсутності російського розслідування, якщо основні докази («Бук») у справі можуть знаходитись на території РФ»?


Антоніос Цанакопулос, навпаки, впевнений, що подібна практика у Страсбурзького суду є: «Залежить від доказів, які вони зможуть надати». Він нагадав, що ЄСПЛ притягнув Велику Британію до відповідальності за дії в Іраку: «Чому? Тому що в Іраку були британські війська. А Туреччину притягли до відповідальності за дії на Кіпрі». Головне завдання позивачів, за словами Цанакопулоса, - довести те, що Росія мала «ефективний контроль» на сході України і що слід говорити про розширення її юрисдикції на цій території.


Процедура для ведення подібних справ у ЄСПЛ цілком відпрацьована, вважає і професор Франк Маєр, керівник кафедри кримінального та міжнародного кримінального права в Цюріхському університеті: «Вже був ряд процесів, у яких ЄСПЛ мав справу з відповідачами, не налаштованими на співпрацю».


«Зараз в ЄСПЛ діє юридичний принцип правозастосування, згідно з яким усі країни, що ратифікували Європейську конвенцію про захист прав людини і основних свобод, колективно відповідають за захист прав людини», - сказав Маєр DW. Звідси випливає, що незалежно від місця злочину і причетності держави виникає обов'язок надавати один одному правову допомогу в розслідуванні. «Як мінімум цей процесуальний обов'язок був однозначно і явно порушений», - підсумував Франк Маєр.


Михайло БУШУЄВ


Deutsche Welle


(Матеріал публікується зі скороченнями)


...


Информационно новостной портал "Новости Дня". Мы всегда в курсе всех событий по всему миру и доводим их до вас. Будьте в курсе всех новостей мира. Последние новости дня смотреть тут.
 
Рассказать друзьям о новости дня.
Распечатать  Нашли ошибку?  

Это надо знать.


16:01 Пятница 0 16 Оккупанты в Донбассе начали проверку боеспособности своих войск - разведка - «Мир» По информации Главного управления разведки Минобороны Украины российско-оккупационное командование начало комплексную проверку по определению реального состояния боеспособности...
04:32 Пятница 0 32 Quanta Magazine (США): ученые открывают все новые планеты, и их удивляет одна закономерность - «Наука» Космический телескоп НАСА для исследования транзитных экзопланет находит все новые небесные тела вне Солнечной системы. Астрономы обнаружили некоторую закономерность в размерах планет и это их...У вас есть возможность прокоментировать статью.
Наверх