NOVOSTI-DNY NOVOSTI-DNY
:
:
15:00 Пятница 0 439
2-11-2018, 15:00

Переговори у форматі «Будапешт плюс» – нова ініціатива Юлії Тимошенко - «Политика»

Юлія Тимошенко передала президенту документи, що..

Юлія Тимошенко передала Володимиру Зеленському розроблений...
2-11-2018, 15:00

Надані Києву в рамках Будапештського меморандуму гарантії мають бути виконані. В Україну повернеться мир, а окупований Донбас та анексований Крим будуть звільнені. Шлях до цього забезпечить новий формат переговорів України зі світовими лідерами - «Будапешт плюс».


Таку ініціативу оголосила Юлія Тимошенко під час свого виступу на форумі «Нова стратегія миру та безпеки», який проходить у Києві.


Після президентських виборів лідер «Батьківщини» має намір запросити до України очільників країн-підписантів Будапештського меморандуму - США, Великобританії та Росії, а також лідерів Франції, Китаю, Німеччини та Верховного комісара ЄС з питань безпеки.


«У нашій стратегії досягнення миру провідна роль відводиться Будапештському формату переговорів. Потрібен поглиблений формат - «Будапешт плюс». Туди мають увійти всі країни-гаранти територіальної цілісності та суверенітету України: насамперед - США і Велика Британія, і, безумовно, Україна та Росія. Але ми добре знаємо, що трохи пізніше до Будапештського меморандуму приєдналися Франція та Китай, а це посилює міць та потужність цих гарантій. У цьому посиленому форматі обов'язково має бути і Німеччина, адже вона та персонально Ангела Меркель доклали максимальні зусилля, щоб спробувати припинити війну, розв'язану Росією в Україні. Окрім цього, на мій погляд, від ЄС було б доцільно запросити Верховного представника ЄС у закордонних справах та політиці безпеки», - розповіла Юлія Тимошенко.
Голова партії упевнена, що «зміцнений і розширений дипломатичний механізм «Будапешт плюс» дозволить повернути Україні свою «суб'єктність у переговорному процесі», відкриє перспективи включення в міжнародний порядок денний питання незаконної анексії Криму, яке не є предметом Мінських домовленостей.


Політик нагадала, що Україна «за запитом усього цивілізованого світу відмовилася від третього у світі ядерного потенціалу і свої зобов'язання перед людством виконала», і «тепер слово, а головне - дія, за гарантами нашої безпеки і територіальної цілісності».


«Я хочу ще раз чітко, ясно та зрозуміло наголосити: і Крим, і Донбас - це Україна. І інакше ніколи не буде!» - заявила Юлія Тимошенко і розкритикувала президента Порошенка, який за майже п'ять років війни не використав можливості Будапештського меморандуму для повернення миру в Україну.


Водночас лідер «Батьківщини» звернула увагу, що не закликає «вбивати стагнуючий Мінський процес, особливо на тлі відсутності інших політико-дипломатичних форматів», і наполягає на співпраці зі світовим співтовариством, щоб цей формат набув «реальності та дієвості».


«Після президентських виборів я ініціюю скликання міжнародного саміту у форматі «Будапешт плюс» для ухвалення нової стратегії миру та визначення шляхів забезпечення гарантій Україні країнами-підписантами меморандуму. Ми маємо включати активну і сильну дипломатію справжнього миру, а не продовжувати беззубу дипломатію заморожених конфліктів», - підсумувала Юлія Тимошенко.


ba.org.ua...


Информационно новостной портал "Новости Дня". Мы всегда в курсе всех событий по всему миру и доводим их до вас. Будьте в курсе всех новостей мира. Последние новости дня смотреть тут.
 
Рассказать друзьям о новости дня.
Распечатать  Нашли ошибку?  

Это надо знать.


16:32 Суббота 0 11 Почему в шестом сезоне шоу «Голос. Дети» девять победителей? | Шоу-бизнес | Культура - «Политика» Спелись. Чем закончился скандал с шоу «Голос. Дети» Подробнее Кто принял участие в спецвыпуске шоу «Голос. Дети»? В спецвыпуске свои номера исполнили все финалисты сезона, за исключением Микеллы...
16:32 Суббота 0 11 Помощь при психологических расстройствах. Уникальные проекты врачей столицы - «Политика» В 2019 году исполнилось 125 лет московской психиатрической больнице № 1 им. Н.А. Алексеева. В последние годы в клинике разрабатываются инновационные проекты, направленные на формирование открытой...У вас есть возможность прокоментировать статью.
Наверх