NOVOSTI-DNY NOVOSTI-DNY
:
:
12:39 Понедельник 0 55
16-09-2019, 12:39

Центральне виборче перезавантаження - «Политика»

16-09-2019, 12:39
Центральне виборче перезавантаження - «Политика»

Парламентарі підтримали проект постанови №2127 про дострокове припинення повноважень всього складу Центральної виборчої комісії. «За» проголосував 341 депутат. Тож тепер на нас чекає чергове перезавантаження ЦВК.


Як відомо, ініціював звільнення президент Володимир Зеленський. У своєму поданні він, зокрема, зазначив, що «йдеться про неодноразові прояви Центральною виборчою комісією протягом виборчого процесу позачергових виборів народних депутатів України 2019 року недостатньої виваженості або навіть політичної упередженості у вирішенні окремих питань, які належали до її повноважень, наслідком чого, в тому числі, були численні судові процеси, у яких рішення, дії чи бездіяльність Центральної виборчої комісії були визнані судом протиправними».


Звісно, що чекати чотири роки, як Порошенко, Зеленський не буде і вже зовсім скоро нам представлять нових членів ЦВК.


Нині ж у фракції «Слуга народу» зазначили, мовляв, при формуванні нового складу Центрвиборчкому буде дотримано квотний принцип, і фракції вже можуть висувати своїх кандидатів. Однак у новій ЦВК буде 15, а не 17 членів (кількість штучно роздули восени 2018 року перед минулим перезавантаженням). До того ж вірогідно, що до нового складу ЦВК зможуть увійти й старі члени, які були чесними та неупередженими.


Поміж тим, фракція «Батьківщина» проголосувала за дострокове припинення повноважень ЦВК і закликала не обмежуватись зміною персонального складу комісії, а ухвалити нарешті якісний закон про ЦВК. Про це під час виступу з парламентської трибуни наголосила народний депутат Альона Шкрум.


За її словами, коли до інституцій немає довіри суспільства, парламенту та іноземних партнерів, їх треба перезавантажувати. Політик переконана, що до втрати довіри до Центрвиборчкому причетні перший тур президентських і парламентських виборів, рішення судів, які то скасовують, то повертають рішення ЦВК, непрозоре формування складу комісії, всупереч закону та в інтересах тодішнього президента та правлячої коаліції. Окрім того, Альона Шкрум вважає за необхідне говорити про великі реформи інституцій, а не про зміну персоналій у тих інституціях.


«І давайте відновлювати довіру до цих інституцій. Тож нам дуже потрібен новий закон про ЦВК», - підсумувала вона.


Цікаво, що цим пристрастям передувала інформація про можливість проведення дострокових місцевих виборів. У ЗМІ писали, мовляв, Офіс президента планує проведення дочасного волевиявлення в Києві, Дніпрі, Харкові та Одесі в грудні нинішнього року. А тут ще й міський голова столиці Віталій Кличко зробив заяву про те, що проводитиме консультації з керівництвом депутатських фракцій та груп Київської міської ради восьмого скликання щодо дострокового припинення її повноважень. Тож на нас чекає черговий виборчий серіал...


Вікторія МАРСОВА


"Вечірні Вісті"


...


Информационно новостной портал "Новости Дня". Мы всегда в курсе всех событий по всему миру и доводим их до вас. Будьте в курсе всех новостей мира. Последние новости дня смотреть тут.
 
Рассказать друзьям о новости дня.
Распечатать  Нашли ошибку?  

Это надо знать.


12:33 Среда 0 0 The Washington Post (США): Россия — страна, с которой на Ближнем Востоке все ведут переговоры - «Политика» Благодаря нескольким годам искусной дипломатии Россия оказалась в новом и неопробованном положении на Ближнем Востоке. Это единственная страна, с которой вести переговоры могут все стороны, считает...
12:32 Среда 0 0 Bloomberg (США): очередной жертвой антагонистического мира стал российский интернет-гигант - «Политика» Компания «Яндекс», которую часто называют российским «Гуглом», стала очередной жертвой протекционистских действий одной из крупнейших в мире экономик. 11 октября акции этой российской...
12:31 Среда 0 0 Гуаньча (Китай): Американский конгрессмен обвинен в связях с Россией, потому что перепутал российский корабль с американским - «Политика» На днях американский конгрессмен поздравил ВМС США с годовщиной создания, вот только по ошибке вместо военного корабля США он опубликовал фотографию российского крейсера «Петр Великий». Вскоре он...
12:31 Среда 0 0 Casopis argument (Чехия): нет ничего лучше, чем союзничество с США - «Политика» В своем комментарии чешский журналист размышляет над союзнической политикой и интересами Соединенных Штатов. А это не одно и то же. На примере турецкого нападения на курдов в Сирии и американской...У вас есть возможность прокоментировать статью.
Наверх