NOVOSTI-DNY NOVOSTI-DNY
:
:
18:00 Вторник 0 49
12-06-2018, 18:00

Михайло Цимбалюк: Блиск та убогість приватизації по-українськи - «Общество»

12-06-2018, 18:00

Схоже, приватизацію щодо більшості об'єктів і надалі буде законсервовано, тому що немає ні політичної волі, ні клієнтів.


Український уряд оголосив «великий розпродаж» державних підприємств. На вимогу Міжнародного валютного фонду. Але одразу виникає застереження - коли в країні триває війна, економіка перебуває не в найкращому стані - продавати державне майно (очевидно, що олігархам) вкрай небезпечно.


Чомусь нинішній президент України не продає свій бізнес, а натомість чиновники вкотре шукають не зовсім моральних джерел надходжень до державного бюджету? Бо усі інші прибутки перекрив жорсткий непрофесіоналізм і низькопробність владного апарату.


Так, цьогоріч чиновники очікували до 22 млрд грн приватизаційних надходжень в казну. Але по факту дефіцит бюджету буде зростати, оскільки приватизаційний план зірвано. Це підтвердив уже звільнений міністр фінансів Олександр Данилюк.


Однак все ж варто визнати пафосну грандіозність планів українського уряду - на початку року хотіли приватизувати 26 підприємств (чим не сезонний sale?), серед яких і низка обленерго. Тепер апетити чиновників зменшилися в п'ять разів, бо така, мабуть, доля усіх популістських і пафосних заяв, не підкріплених фаховістю.


Результатом низькопрофесійної роботи уряду є те, що натомість в державному бюджеті виникала діра, яку закривати, на жаль, нічим. Очевидно, що урядовці знову потягнуться до кишень українців, збільшуючи тарифи на комунальні послуги, податкові збори тощо.


Важливе питання - деякі об'єкти «висять» на продаж ще із 2016 року. Наприклад, Одеський припортовий завод, який цього року спробують продати (зрозуміло, вкрасти) вже втретє. Це стратегічне підприємство, яке насправді працює на повну потужність і має прибутки, що кинулося в око одному з українських олігархів - інших пояснень, чому так часто у владі повертаються до його приватизації, я не знаходжу.


Фактом є те, що якби чиновники хотіли реально щось зробити, то вже потрібно було оголошувати конкурси з огляду на часовий період між оголошенням і визнанням результатів та перерахуванням грошей. Схоже, приватизацію і далі щодо більшості об'єктів буде законсервовано, тому що немає ні політичної волі, ні тих клієнтів, які реально могли б бути зацікавленими.


Інша причина гальмування приватизації - це поганий бізнес-клімат та низькі інвестиційні рейтинги України. Зараз ціни об'єктів, які виставлено на приватизацію, набагато нижчі, ніж та потенційна вартість, яку можна було виставити ще кілька років тому і навіть один рік тому. Інвесторів на такі об'єкти буде вкрай важко знайти.


Показово, що такі реалії приватизаційного процесу відбуваються на тлі заяв Кабінету Міністрів про нові правила прозорого продажу невеликих державних підприємств та компаній зі значною часткою державного капіталу. В Уряді тішаться, що таким чином буде сформовано нормативну базу для малої приватизації. Приватизація і корупція - це вже приреченість справи.


Чиновники вкотре демонструють, що вони неспроможні адекватно оцінити реальний стан української економіки. Отже, чиновники як ті сліпці навмання шукають виходи - нераціонально, не обдумано, без бачення перспективи, а лише згідно з інтуїцією.


Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної парторганізації ВО «Батьківщина», «Гордон»


...


Расказать друзьям о новости дня.
 
Распечатать  Нашли ошибку?  

Это надо знать.


00:00 Суббота 0 44 Граждане ЕС смогут остаться в Британии, ответив на "три простых вопроса" - «Новости дня» Граждане стран ЕС, которые проживают в Британии и желают остаться там после "брексита", должны будут ответить на три простых вопроса, заявил британский министр внутренних дел Саджид Джавид. Выступая...
03:00 Вторник 0 80 На железной дороге в Грузии отключилось электричество из-за непогоды - «Общество» В центральной части Грузии застопорилось движение поездов, выполнявших рейсы по направлениям Тбилиси-Батуми, Зугдиди-Тбилиси и Поти-Тбилиси, передает «Интерфакс» со ссылку на пресс-службу грузинских...
03:00 Вторник 0 66 Верховный комиссар: Россия отказывается от сотрудничества с независимыми экспертами ООН - «Общество» Россия не дает сотрудникам управления по правам человека ООН доступ в Крым. Об этом заявил глава международной структуры Зейд Раад аль-Хусейн. «Мы неоднократно просили Российскую Федерацию...
03:00 Вторник 0 73 Причиной сбоя двигателя у самолета с командой Саудовской Аравии могла стать птица - «Общество» Птица, попавшая в двигатель самолета с футбольной командой Саудовской Аравии на борту, могла стать причиной нарушения его штатной работы при заходе лайнера на посадку в Ростове-на-Дону,...
03:00 Вторник 0 74 СМИ: Президент может сменить полпредов в половине федеральных округов - «Общество» В ближайшее время президент РФ Владимир Путин может сменить половину своих полномочных представителей в федеральных округах, пишет «Коммерсант» со ссылкой на собственные источники. Среди тех, кто...

У вас есть возможность прокоментировать статью.
Наверх