NOVOSTI-DNY NOVOSTI-DNY
:
:
18:00 Вторник 0 0
12-06-2018, 18:00

Михайло Цимбалюк: Блиск та убогість приватизації по-українськи - «Общество»

Le Monde (Франция): «Брат армянин, брат еврей, брат..

Ив Тернон, врач по образованию, историк и автор нескольких...
12-06-2018, 18:00

Схоже, приватизацію щодо більшості об'єктів і надалі буде законсервовано, тому що немає ні політичної волі, ні клієнтів.


Український уряд оголосив «великий розпродаж» державних підприємств. На вимогу Міжнародного валютного фонду. Але одразу виникає застереження - коли в країні триває війна, економіка перебуває не в найкращому стані - продавати державне майно (очевидно, що олігархам) вкрай небезпечно.


Чомусь нинішній президент України не продає свій бізнес, а натомість чиновники вкотре шукають не зовсім моральних джерел надходжень до державного бюджету? Бо усі інші прибутки перекрив жорсткий непрофесіоналізм і низькопробність владного апарату.


Так, цьогоріч чиновники очікували до 22 млрд грн приватизаційних надходжень в казну. Але по факту дефіцит бюджету буде зростати, оскільки приватизаційний план зірвано. Це підтвердив уже звільнений міністр фінансів Олександр Данилюк.


Однак все ж варто визнати пафосну грандіозність планів українського уряду - на початку року хотіли приватизувати 26 підприємств (чим не сезонний sale?), серед яких і низка обленерго. Тепер апетити чиновників зменшилися в п'ять разів, бо така, мабуть, доля усіх популістських і пафосних заяв, не підкріплених фаховістю.


Результатом низькопрофесійної роботи уряду є те, що натомість в державному бюджеті виникала діра, яку закривати, на жаль, нічим. Очевидно, що урядовці знову потягнуться до кишень українців, збільшуючи тарифи на комунальні послуги, податкові збори тощо.


Важливе питання - деякі об'єкти «висять» на продаж ще із 2016 року. Наприклад, Одеський припортовий завод, який цього року спробують продати (зрозуміло, вкрасти) вже втретє. Це стратегічне підприємство, яке насправді працює на повну потужність і має прибутки, що кинулося в око одному з українських олігархів - інших пояснень, чому так часто у владі повертаються до його приватизації, я не знаходжу.


Фактом є те, що якби чиновники хотіли реально щось зробити, то вже потрібно було оголошувати конкурси з огляду на часовий період між оголошенням і визнанням результатів та перерахуванням грошей. Схоже, приватизацію і далі щодо більшості об'єктів буде законсервовано, тому що немає ні політичної волі, ні тих клієнтів, які реально могли б бути зацікавленими.


Інша причина гальмування приватизації - це поганий бізнес-клімат та низькі інвестиційні рейтинги України. Зараз ціни об'єктів, які виставлено на приватизацію, набагато нижчі, ніж та потенційна вартість, яку можна було виставити ще кілька років тому і навіть один рік тому. Інвесторів на такі об'єкти буде вкрай важко знайти.


Показово, що такі реалії приватизаційного процесу відбуваються на тлі заяв Кабінету Міністрів про нові правила прозорого продажу невеликих державних підприємств та компаній зі значною часткою державного капіталу. В Уряді тішаться, що таким чином буде сформовано нормативну базу для малої приватизації. Приватизація і корупція - це вже приреченість справи.


Чиновники вкотре демонструють, що вони неспроможні адекватно оцінити реальний стан української економіки. Отже, чиновники як ті сліпці навмання шукають виходи - нераціонально, не обдумано, без бачення перспективи, а лише згідно з інтуїцією.


Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної парторганізації ВО «Батьківщина», «Гордон»


...


Информационно новостной портал "Новости Дня". Мы всегда в курсе всех событий по всему миру и доводим их до вас. Будьте в курсе всех новостей мира. Последние новости дня смотреть тут.
 
Рассказать друзьям о новости дня.
Распечатать  Нашли ошибку?  

Это надо знать.


12:30 Четверг 0 0 Експерт: Війна за українські території буде продовжуватись. Хто б не очолював країну - «Общество» Путін спростив отримання російського громадянства для тих, хто зараз перебуває в окупації. В так званих ЛНР і ДНР. Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомив заступник директора Українського...
12:30 Четверг 0 0 Книга українського письменника визнана однією з кращих в світі для дітей з інвалідністю - «Общество» Книга українського письменника «Рікі та дороги» потрапила до престижного міжнародного каталогу IBBY видатних книжок для дітей з інвалідністю. Про це повідомив автор "Рікі та дороги" Марк Лівін на...
12:30 Четверг 0 0 Сергій Власенко про видачу Росією паспортів в ОРДЛО: Реакція чинної влади недостатня - «Общество» Реакція президента Петра Порошенка та Міністерства закордонних справ на намагання Росії роздати паспорти українцям на окупованих територіях, недостатня. Про це заявив заступник......У вас есть возможность прокоментировать статью.
Наверх