NOVOSTI-DNY NOVOSTI-DNY
:
:
18:00 Вторник 0 0
12-06-2018, 18:00

«Я не програв і пощади не прошу»: Олег Сенцов написав лист правозахисникам - «Общество»

Секс, взятки и азартные игры: история героев..

Историк Хави Дрейфус вновь рассказывает о повседневном...
12-06-2018, 18:00

Російська правозахисниця Зоя Свєтова оприлюднила лист, отриманий від українського політв'язня, кінорежисера Олега Сенцова, який голодує у в'язниці вже 29 день.Про це правозахисниця Свєтова повідомила у Facebook.


За її словами, цей лист Сенцов написав 7 червня - на 25-й день голодування. Вона зазначила, що написала листа українському режисеру, у якому розповіла, що відомі російські актори та режисери записали ролик на його захист, де читають його оповідання.


Відповідь Сенцова публікуємо у повному вигляді:


"Радий був отримати від тебе вісточку, хоч і коротку, але з гарними новинами. Я, звичайно, не можу собі уявити, що такі чудові артисти, якими я завжди захоплювався, читають мої скромні дитячі оповідання. Мені дуже важко у це повірити, особливо з місця, де я перебуваю.


А в те, що (режисер Андрій - ред.) Звягінцев плаче над «Собакою» (оповідання Сенцова), мені повірити особливо важко. Хоча, якщо я сам плакав над нею, коли перечитав його лише один раз - на другий навряд чи коли-небудь зважусь, занадто важко - чому це не може зробити хтось інший?


У нас зі Звягінцевим дуже дивний заочний зв'язок. Я бачив його одного разу на фестивалі у Мінську, але не став знайомитися. Не в моїх правилах нав'язуватися людям, тим більше знаменитим, коли немає ніякого діла, а просто так. Хоча я вже на той час вважав його одним з найсильніших російських режисерів нашого часу. А його «Повернення» вразило мене у саме серце і мотивувало знімати «Гамера». Тому що в мене був живий приклад успішного дебюту, що перевернув життя людини.


А потім, коли вже була в'язниця, він написав свого відкритого листа на мою підтримку. А мені потім, абсолютно випадково, пощастило подивитися «Левіафана» у неволі. І це не тільки найкращий фільм, що я побачив за ці чотири роки, а й однозначно найкраще, що народило російське кіно за останні роки.


Тому перекажи йому від мене великий привіт, слова визнання його безсумнівного таланту і моєї поваги. І окреме дякую за цей лист. Лише додай, що даремно він зобразив мене жертвою, яка потребує пощади переможця. Я не програв і пощади не прошу. Я добре усвідомлював, на що йшов, за що опинився тут і ні про що не шкодую. І відповім йому словами Д'Артаньяна з радянського фільму: «Подивимося, хто у чиїх ботфортів врешті решт зігне свої коліна».


Окремий і палкий привіт перекажи Юрію Дмітрієву (публіцист, глава відділення правозахисної організації «Меморіал» у Республіці Карелія - ред.). Я, звичайно, з ним не знайомий, але читав його інтерв'ю «Новій» («Новая газета» - ред.) і одразу видно, наскільки він достойна людина.


Перекажи, якщо кому зможеш із акторів, хто озвучив мої оповідання, привіт, подяку разом із подивом і захоплення. Дякую їм за це! Ну і привіт усім добрим людям і не тільки".


hromadske.ua


...Расказать друзьям о новости дня.
 
Распечатать  Нашли ошибку?  

Это надо знать.


09:16 Суббота 0 0 Nature (США): кости майя воскрешают утраченную цивилизацию - «Наука» На стеллажах ее кабинета не книги, а коробки с тысячами костей представителей цивилизации майя. Биоархеолог Вера Тислер развивает новое научное направление — тафомонию: она исследует, каким образом...
09:07 Суббота 0 0 Секс глазами украинцев: обнародовали результаты опроса (Газета по-украински, Украина) - «Общество» 30% украинцев считают, что секс может быть услугой и продаваться за деньги, а 55% имеют противоположное мнение. Больше всего соглашаются с этим утверждением мужчины, люди молодого и среднего...
09:06 Суббота 0 0 Команда Путина и Лукашенко победила в хоккейном матче со счетом 16:1 - «Общество» Президенты России и Белоруссии Владимир Путин и Александр Лукашенко приняли участие в хоккейном матче в составе команды «Тигры» и победили соперников «Медведей» со счетом 16:1, передает «Интерфакс». ...
09:06 Суббота 0 0 Запад осенило: У Путина может быть один преемник — Путин - «Общество» Отсутствие «наследника» президента РФ становится опасным для страны Недружественный нам Запад продолжает гадать, кто станет у руля России после 2024 года, какое политическое будущее ждёт нашу...У вас есть возможность прокоментировать статью.
Наверх