NOVOSTI-DNY NOVOSTI-DNY
:
:
15:23 Суббота 0 51
12-01-2019, 15:23

Валерій Дубіль: МОЗ не здатний ефективно використовувати кошти закордонних донорів - «Общество»

12-01-2019, 15:23

Команда «реформаторів» МОЗу не спроможна використати не лише кошти державного бюджету, а й міжнародну фінансову допомогу.


Про це під час візиту на Чернігівщину заявив народний депутат від «Батьківщини» Валерій Дубіль.


Він розповів, що Україна залучила кредит Міжнародного банку реконструкції і розвитку у сумі 214,7 млн грн на проект «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей».


Гроші, відповідальність за використання яких лежить на МОЗ, мали піти на підготовку матеріальної бази в рамках так званої «медреформи». Втім, чиновники міністерства чомусь не поспішають скеровувати кошти на створення умов для реальної допомоги людям.


«Рахункова палата провела вже другий аудит і повідомила про його попередні результати - гроші чиновники витрачають неефективно. За 4 роки використали лише 27% всього бюджету на закупівлю медичного обладнання, меблів, інвентарю та витратних матеріалів. А от послуги консультантів, перекладачів, навчання - оплачували вчасно і майже у повному обсязі», - зауважив нардеп.


Валерій Дубіль додав, що придбання медичного обладнання, витратних матеріалів і автомобілів меддопомоги розпочалося запізно - лише з кінця 2017 року.


«Проект міжнародної допомоги, який розрахований з 2015 до 2020 року, стартував із великою затримкою і повноцінно не реалізовується. Наприклад, є випадки, коли медичне обладнання не можуть ввести в експлуатацію, бо немає приміщення. А це вже - велике запитання до МОЗу і до його «реформи», - акцентував політик.


Окрім того, як відзначив Валерій Дубіль, за невикористання фінансової допомоги, більша частина якої досі залишається недоторканою, українці змушені платити чималі відсотки.


«72% коштів не використані та лежать на рахунку Міжнародного банку реконструкції та розвитку - це майже 137 млн дол. Ще 7,3 млн дол. лежать на рахунках місцевих бюджетів та бюджетних установ. Україна витратила майже 3 млн дол. на оплату відсотків і обслуговування цих коштів, а на поліпшення системи охорони здоров'я - лише 45,5 млн доларів!» - обурився представник «Батьківщини».


Кожен чиновник, який відповідав за реалізацію донорських коштів, має відзвітувати перед українцями за свою некомпетентність, резюмував Валерій Дубіль і закликав компенсувати збитки, «завдані кожному платнику податків і громадянину».


ba.org.ua


...Расказать друзьям о новости дня.
 
Распечатать  Нашли ошибку?  

Это надо знать.


00:19 Вторник 0 0 Yle (Финляндия): российское государство клятвенно обещает повысить уровень жизни — но голодные дети выстраиваются в очередь за бесплатной едой - «Общество» Финская газета пишет о благотворительном проекте в Петрозаводске. Там вот уже двадцать лет работает бесплатная кухня для малоимущих, кормят и детей, и стариков. Кухня существует на пожертвования,...
00:19 Вторник 0 0 Folha (Бразилия): в Крыму Путин одерживает победу в религиозном конфликте между Россией и Украиной - «Общество» Места паломничества в Крыму, оказавшиеся под контролем России, служат для президента Путина своеобразным козырем, считает автор статьи в бразильской газете. Присоединив Крым, Россия одержала победу в...
21:40 Понедельник 0 26 Жители Якутска вышли на митинг против мигрантов после изнасилования женщины Фото: Типичный Якутск ЯКУТСК, 18 марта, . Разгонять недовольных горожан полицейские не спешили.Жители Якутска вышли на несанкционированный митинг с требованием выслать из города мигрантов после...
21:40 Понедельник 0 28 Житель Челябинска украл деньги у старушки, представившись ее сыном Фото: УралПолит.ру/Евгений Поторочин ЧЕЛЯБИНСК, 18 марта, . В Челябинской области задержан мужчина, обманом похитивший деньги у пенсионерки. Злоумышленник, ранее судимый за грабеж, позвонил пожилой...У вас есть возможность прокоментировать статью.
Наверх