NOVOSTI-DNY NOVOSTI-DNY
:
:
15:23 Суббота 0 67
12-01-2019, 15:23

Валерій Дубіль: МОЗ не здатний ефективно використовувати кошти закордонних донорів - «Общество»

Россия: последствия обмеления Волги для экономики и..

Нехватка воды в Волге представляет опасность для экологии,...
12-01-2019, 15:23

Команда «реформаторів» МОЗу не спроможна використати не лише кошти державного бюджету, а й міжнародну фінансову допомогу.


Про це під час візиту на Чернігівщину заявив народний депутат від «Батьківщини» Валерій Дубіль.


Він розповів, що Україна залучила кредит Міжнародного банку реконструкції і розвитку у сумі 214,7 млн грн на проект «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей».


Гроші, відповідальність за використання яких лежить на МОЗ, мали піти на підготовку матеріальної бази в рамках так званої «медреформи». Втім, чиновники міністерства чомусь не поспішають скеровувати кошти на створення умов для реальної допомоги людям.


«Рахункова палата провела вже другий аудит і повідомила про його попередні результати - гроші чиновники витрачають неефективно. За 4 роки використали лише 27% всього бюджету на закупівлю медичного обладнання, меблів, інвентарю та витратних матеріалів. А от послуги консультантів, перекладачів, навчання - оплачували вчасно і майже у повному обсязі», - зауважив нардеп.


Валерій Дубіль додав, що придбання медичного обладнання, витратних матеріалів і автомобілів меддопомоги розпочалося запізно - лише з кінця 2017 року.


«Проект міжнародної допомоги, який розрахований з 2015 до 2020 року, стартував із великою затримкою і повноцінно не реалізовується. Наприклад, є випадки, коли медичне обладнання не можуть ввести в експлуатацію, бо немає приміщення. А це вже - велике запитання до МОЗу і до його «реформи», - акцентував політик.


Окрім того, як відзначив Валерій Дубіль, за невикористання фінансової допомоги, більша частина якої досі залишається недоторканою, українці змушені платити чималі відсотки.


«72% коштів не використані та лежать на рахунку Міжнародного банку реконструкції та розвитку - це майже 137 млн дол. Ще 7,3 млн дол. лежать на рахунках місцевих бюджетів та бюджетних установ. Україна витратила майже 3 млн дол. на оплату відсотків і обслуговування цих коштів, а на поліпшення системи охорони здоров'я - лише 45,5 млн доларів!» - обурився представник «Батьківщини».


Кожен чиновник, який відповідав за реалізацію донорських коштів, має відзвітувати перед українцями за свою некомпетентність, резюмував Валерій Дубіль і закликав компенсувати збитки, «завдані кожному платнику податків і громадянину».


ba.org.ua


...


Информационно новостной портал "Новости Дня". Мы всегда в курсе всех событий по всему миру и доводим их до вас. Будьте в курсе всех новостей мира. Последние новости дня смотреть тут.
 
Рассказать друзьям о новости дня.
Распечатать  Нашли ошибку?  

Это надо знать.


20:06 Вторник 0 16 СУЭНКО проводит запланированный ремонт коммунальных сетей Тобольска Фото: пресс-служба СУЭНКО ТОБОЛЬСК, 25 июня, . Компания проводит капитальный ремонт тепловых сетей, готовясь к новому осенне-зимнему отопительному сезону.СУЭНКО проводит запланированный ремонт...
20:06 Вторник 0 16 Члены башкирского курултая могли разбиться на рейсе из Москвы Фото: / Евгений Поторочин УФА, 25 июня, . Среди людей на борту началась паника — люди буквально бились в истерике.В Уфе члены Всемирного курултая башкир могли разбиться во время перелета из Москвы....
20:06 Вторник 0 16 Митрополит назвал смерти русских солдат в Великой Отечественной войне «жертвой за безбожие» Фото: Евгений Поторочин БЕЛГОРОД, 25 июня, . В Белгороде митрополит Белгородский и Старооскольский Иоанн заявил, что большие потери в Великой Отечественной войне связаны с тем, что большинство...У вас есть возможность прокоментировать статью.
Наверх