NOVOSTI-DNY NOVOSTI-DNY
:
:
15:23 Суббота 0 39
12-01-2019, 15:23

Валерій Дубіль: МОЗ не здатний ефективно використовувати кошти закордонних донорів - «Общество»

Le Point (Франция): за Крым! - «Общество»..

Ни в учебниках истории, ни в произведениях Толстого и...
12-01-2019, 15:23

Команда «реформаторів» МОЗу не спроможна використати не лише кошти державного бюджету, а й міжнародну фінансову допомогу.


Про це під час візиту на Чернігівщину заявив народний депутат від «Батьківщини» Валерій Дубіль.


Він розповів, що Україна залучила кредит Міжнародного банку реконструкції і розвитку у сумі 214,7 млн грн на проект «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей».


Гроші, відповідальність за використання яких лежить на МОЗ, мали піти на підготовку матеріальної бази в рамках так званої «медреформи». Втім, чиновники міністерства чомусь не поспішають скеровувати кошти на створення умов для реальної допомоги людям.


«Рахункова палата провела вже другий аудит і повідомила про його попередні результати - гроші чиновники витрачають неефективно. За 4 роки використали лише 27% всього бюджету на закупівлю медичного обладнання, меблів, інвентарю та витратних матеріалів. А от послуги консультантів, перекладачів, навчання - оплачували вчасно і майже у повному обсязі», - зауважив нардеп.


Валерій Дубіль додав, що придбання медичного обладнання, витратних матеріалів і автомобілів меддопомоги розпочалося запізно - лише з кінця 2017 року.


«Проект міжнародної допомоги, який розрахований з 2015 до 2020 року, стартував із великою затримкою і повноцінно не реалізовується. Наприклад, є випадки, коли медичне обладнання не можуть ввести в експлуатацію, бо немає приміщення. А це вже - велике запитання до МОЗу і до його «реформи», - акцентував політик.


Окрім того, як відзначив Валерій Дубіль, за невикористання фінансової допомоги, більша частина якої досі залишається недоторканою, українці змушені платити чималі відсотки.


«72% коштів не використані та лежать на рахунку Міжнародного банку реконструкції та розвитку - це майже 137 млн дол. Ще 7,3 млн дол. лежать на рахунках місцевих бюджетів та бюджетних установ. Україна витратила майже 3 млн дол. на оплату відсотків і обслуговування цих коштів, а на поліпшення системи охорони здоров'я - лише 45,5 млн доларів!» - обурився представник «Батьківщини».


Кожен чиновник, який відповідав за реалізацію донорських коштів, має відзвітувати перед українцями за свою некомпетентність, резюмував Валерій Дубіль і закликав компенсувати збитки, «завдані кожному платнику податків і громадянину».


ba.org.ua


...Расказать друзьям о новости дня.
 
Распечатать  Нашли ошибку?  

Это надо знать.


09:39 Четверг 0 0 Хабаровск атаковали «почтовые» террористы: 46 школ и больниц эвакуировано Фото: pixabay.com ХАБАРОВСК, 24 января, . Сегодня в более чем 40 социальных объектах Хабаровска прошли эвакуация из-за сообщений о возможных взрывах. Сегодня на электронную почту десятков социальных...
09:39 Четверг 0 0 «Превратили в шоу»: Кадыров высказался о скандале со списанием 9 миллиардов долгов с жителей Чечни Фото: grozmer.ru ГРОЗНЫЙ, 24 января, . Глава Чеченской Республики Рамзан Кадыров прокомментировал скандал со списание 9 миллиардов долгов за газ с жителей Чечни. Он заявил, что суд не списал ни...
09:39 Четверг 0 0 Чемпионка мира по боксу пообещала посадить Шнурова на шпагат по примеру Волочковой Фото: sharipova_firuza МОСКВА, 24 января, . Фируза Шарипова обиделась на стихотворение лидера группы «Ленинград» про балерину и призвала восстановить справедливость.Чемпионка мира по боксу Фируза...
06:26 Четверг 0 16 В Индии львы растерзали мужчину на глазах у туристов - «Общество» Трагический случай произошел в сафари-парке в Пенджабе. В Индии туристы стали свидетелями жуткой смерти мужчины, которого растерзали львы в парке дикой природы. Трагический случай произошел в...

У вас есть возможность прокоментировать статью.
Наверх