Murray
Опубликовано: 20:11, 29 май 2019
Общество / Украина

Валерій Дубіль: Від суперечок влади можуть постраждати найменші пацієнти - «Общество»

Влада хоче закрити одне з найкращих відділень нефрології, в якому лікуються діти з усієї України. Це рішення суперечить і здоровому глузду, і потребам найменших пацієнтів. Про це сьогодні у кулуарах...
Валерій Дубіль: Від суперечок влади можуть постраждати найменші пацієнти - «Общество»
Валерій Дубіль: Від суперечок влади можуть постраждати найменші пацієнти - «Общество»

Влада хоче закрити одне з найкращих відділень нефрології, в якому лікуються діти з усієї України. Це рішення суперечить і здоровому глузду, і потребам найменших пацієнтів.


Про це сьогодні у кулуарах парламенту заявив народний депутат з фракції «Батьківщина», заступник Голови партії Валерій Дубіль, коментуючи злиття Київської міської дитячої лікарні №7 із Міським центром нейрохірургії.


«Батьки маленьких пацієнтів дуже стурбовані: бояться, що діти просто не отримають меддопомоги, бо вони не кияни. Влада знову ділить українців на сорти - цього разу вже змалечку», - розповів народний обранець.


Він наголосив, що нефрологічне відділення лікарні - це клінічна база відділу дитячої нефрології Інституту нефрології НАМНУ. У ньому отримують допомогу діти з усієї країни, бо навіть в обласних лікарнях немає такого обладнання, яке є тут. А при зміні статусу відділення його можуть просто ліквідувати.


Валерій Дубіль разом зі своєю експертною групою «Здоров'я нації» знайшов кілька способів уникнення закриття відділення і збереження лікарні:


«Найраціональніше - приєднати менший заклад до більшого, центр до лікарні, а не навпаки. Інший спосіб - знайти кошти на функціонування лікарні. Можна або приєднати клінічну базу до пілотного проекту з фінансування інститутів НАМНУ або провести автономізацію і створити на базі лікарні комунальне підприємство. Тоді їй за лікування зможуть платити кошти місцеві бюджети», - продовжує представник «Батьківщини».Депутат назвав ще один шлях вирішення проблеми, проте він «не є можливим у найближчий час, бо вимагає термінових рішень від МОЗу, а цього очікувати не варто, доки там залишається стара команда».


«МОЗ планував з наступного року фінансувати спеціалізовану допомогу за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» - тоді лікарня за лікування пацієнтів отримуватиме гроші не з бюджету Києва, а централізовано через Нацслужбу здоров'я. Та реально новий механізм фінансування буде за 2-3 роки, тому цей шлях ми не розглядали», - пояснив він.


Валерій Дубіль вимагає від чиновників МОЗу негайно втрутитися у ситуацію і прийняти рішення, яке збереже життя тисячам пацієнтів.


ba.org.ua...

Следующая похожая новость...

Заметили ошЫбку
Выделите текст и нажмите
Обсудить (0)