NOVOSTI-DNY NOVOSTI-DNY
:
:
21:00 Вторник 0 59
15-05-2018, 21:00

Альона Шкрум: Вето президента на країну - «Происшествия»

Юлія Тимошенко: Лобістські законопроекти від влади..

На поточному тижні на розгляд парламенту винесено вісім...
15-05-2018, 21:00

Сьогодні тиждень почався плідно: мала честь проводити круглий стіл з дуже важливими для мене особами - керуючими справами виконавчих апаратів обласних рад та секретаріату Київської міської ради.


Це ті найвищі посадові особи, які на місцях мають здійснювати управління державною службою в своїх апаратах, і робити це професійно, прозоро та фахово. Кого стосується моя робота як депутата з реформи держуправління та хто найкраще розбирались у цій темі.


А говорили, звісно, про статус службовця місцевого самоврядування, про реформу служби в органах місцевого самоврядування та децентралізацію, про необхідні зміни.


Класно, що професія службовця місцевого самоврядування починає нарешті ставати більш престижною, і якісно оплачуваною, і відкритою для нових кадрів. Круто, що у нас з колегами немає розбіжностей у баченні, куди ж рухається реформа і як правильно реформувати службу і допомогти службовцям виконувати їх роботу.


І жахливо, що не можу дати їм жодних гарних новин щодо найважливіших для них питань: законодавчого забезпечення їхніх прав, гарантій можливостей якісної роботи їхніх апаратів та підвищення кваліфікацій працівників та невтручання політики у їхню роботу.


Бо Закон про службу в органах місцевого самоврядування - заветовано президентом більше року тому. І після року агонії - провалено ВРУ.
У середу ми цей законопроект перереєструємо наново. І будемо починати все з початку, і ще поборимося за можливість фахової та професійної служби на місцях.


Але:


Знаєте, що цікаво?


Реформу державного управління складають 3 рамкові закони:


Закон про державну службу;


Закон про службу в органах місцевого самоврядування;


Закон про дипломатичну службу.


Усі ці три закони - прийняті Верховною Радою.


Усі три пройшли складні дискусії, напрацювання, річні робочі групи, кожна поправка з тисяч була розглянута та професійно відпрацьована.


Два з них - були заветовані президентом.


Обидва - заветовані з чисто політичної власної «хотєлки».


У випадку з дипломатичною службою президент, бачите, проти навіть консультацій в парламентському комітеті із закордонних справ щодо кандидатур послів, яких він потім призначає.


У випадку зі службою в органах він вимагає конкурсів на посади заступників мерів (які взагалі не є службовцями місцевого самоврядування, бо є політиками), щоб «приструнити» деяких мерів.


Тут президент чомусь забажав конкурсів, при тому, що перед цим лицемірно відмінив конкурси на посади голів місцевих державних адміністрацій і взагалі вивів цих найвищих державних службовців на місцях із держслужби!


Отакі вето пана Порошенка. Дріб'язкові, як у дитини, яка загралася.


Проти дипломатів, проти 100 тисяч службовців місцевого самоврядування, проти децентралізації та реформ загалом. Врешті-решт, проти інтересів країни.


І я не можу дати жодних гарантій керуючим справами, що новий закон не буде знову викинутий президентом у смітник.


Бо правда в тому, що президенту не потрібне самостійне місцеве самоврядування, як і не потрібна децентралізація чи професійні службовці.


Потрібні - пішаки, залякані та підконтрольні, без достойної оплати праці та гарантій своєї роботи, з єдиною метою - фальсифікувати та «забезпечити» вибори.


Шкода.


Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook


...


Расказать друзьям о новости дня.
 
Распечатать  Нашли ошибку?  

Это надо знать.


16:00 Вторник 0 7 СБУ задержала на взятке начальника таможенного поста в Мариуполе - «Происшествия» В г.Мариуполь сотрудники Службы безопасности Украины в рамках операции объединенных сил задержали на взятке начальника одного из таможенных постов Государственной фискальной службы Донецкой области....
16:00 Вторник 0 9 Россиянин хотел попасть в Украину с литовским паспортом - «Происшествия» Россиянин пытался попасть в Украину по поддельному паспорту гражданина Литвы. Об этом сообщает пресс-служба ГПСУ, передает УНН. В субботу в "Борисполе" во время оформления пассажиров рейса, которые...
16:00 Вторник 0 12 В Закарпатской обл. женщина пыталась незаконно вывезти из Украины старинные скрипки - «Происшествия» Предметы старины изъяли до решения суда В Закарпатской области женщина пыталась незаконно переместить через государственную границу старинные скрипки. Об этом сообщает пресс-служба ГФС. Согласно...

У вас есть возможность прокоментировать статью.
Наверх