NOVOSTI-DNY NOVOSTI-DNY
:
:
21:00 Вторник 0 0
15-05-2018, 21:00

Альона Шкрум: Вето президента на країну - «Происшествия»

В Україні потепліє у Всесвітній день метеоролога, -..

20 березня вся континентальна Європа порине в сонце та синє...
15-05-2018, 21:00

Сьогодні тиждень почався плідно: мала честь проводити круглий стіл з дуже важливими для мене особами - керуючими справами виконавчих апаратів обласних рад та секретаріату Київської міської ради.


Це ті найвищі посадові особи, які на місцях мають здійснювати управління державною службою в своїх апаратах, і робити це професійно, прозоро та фахово. Кого стосується моя робота як депутата з реформи держуправління та хто найкраще розбирались у цій темі.


А говорили, звісно, про статус службовця місцевого самоврядування, про реформу служби в органах місцевого самоврядування та децентралізацію, про необхідні зміни.


Класно, що професія службовця місцевого самоврядування починає нарешті ставати більш престижною, і якісно оплачуваною, і відкритою для нових кадрів. Круто, що у нас з колегами немає розбіжностей у баченні, куди ж рухається реформа і як правильно реформувати службу і допомогти службовцям виконувати їх роботу.


І жахливо, що не можу дати їм жодних гарних новин щодо найважливіших для них питань: законодавчого забезпечення їхніх прав, гарантій можливостей якісної роботи їхніх апаратів та підвищення кваліфікацій працівників та невтручання політики у їхню роботу.


Бо Закон про службу в органах місцевого самоврядування - заветовано президентом більше року тому. І після року агонії - провалено ВРУ.
У середу ми цей законопроект перереєструємо наново. І будемо починати все з початку, і ще поборимося за можливість фахової та професійної служби на місцях.


Але:


Знаєте, що цікаво?


Реформу державного управління складають 3 рамкові закони:


Закон про державну службу;


Закон про службу в органах місцевого самоврядування;


Закон про дипломатичну службу.


Усі ці три закони - прийняті Верховною Радою.


Усі три пройшли складні дискусії, напрацювання, річні робочі групи, кожна поправка з тисяч була розглянута та професійно відпрацьована.


Два з них - були заветовані президентом.


Обидва - заветовані з чисто політичної власної «хотєлки».


У випадку з дипломатичною службою президент, бачите, проти навіть консультацій в парламентському комітеті із закордонних справ щодо кандидатур послів, яких він потім призначає.


У випадку зі службою в органах він вимагає конкурсів на посади заступників мерів (які взагалі не є службовцями місцевого самоврядування, бо є політиками), щоб «приструнити» деяких мерів.


Тут президент чомусь забажав конкурсів, при тому, що перед цим лицемірно відмінив конкурси на посади голів місцевих державних адміністрацій і взагалі вивів цих найвищих державних службовців на місцях із держслужби!


Отакі вето пана Порошенка. Дріб'язкові, як у дитини, яка загралася.


Проти дипломатів, проти 100 тисяч службовців місцевого самоврядування, проти децентралізації та реформ загалом. Врешті-решт, проти інтересів країни.


І я не можу дати жодних гарантій керуючим справами, що новий закон не буде знову викинутий президентом у смітник.


Бо правда в тому, що президенту не потрібне самостійне місцеве самоврядування, як і не потрібна децентралізація чи професійні службовці.


Потрібні - пішаки, залякані та підконтрольні, без достойної оплати праці та гарантій своєї роботи, з єдиною метою - фальсифікувати та «забезпечити» вибори.


Шкода.


Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook


...Расказать друзьям о новости дня.
 
Распечатать  Нашли ошибку?  

Это надо знать.


18:49 Среда 0 7 Експерт: Найдешевший хліб дорожчав у 1,5 рази швидше, ніж інший - «Происшествия» З минулого року Асоціація постачальників торговельних мереж проводить власний моніторинг цін на соціальний набір продуктів у великих містах країни. Ми вирішили порівняти наші данні за рік з офіційною...
18:49 Среда 0 7 Якщо "Нафтогаз" не знизить ціну на газ для усіх областей України, це буде зловживає монопольним становищем - «Происшествия» Нафтогаз анонсував зниження ціни на газ на 2%. Тільки для своїх споживачів (Кіровоградська область). Якщо відповідне зниження ціни газу Нафтогаз/Уряд не зробить для усіх областей України, то треба...
18:48 Среда 0 7 Олександр Трохимець: Влада погрожує судді Аблову, який відмінив підвищення ціни на газ для населення - «Происшествия» 19 березня з ефіру одного з телеканалів стало відомо, що суддю Окружного одміністративного суду Міста Києва Євгена Аблова, який 4 березня виніс рішення про визнання незаконною підвищення ціни на газ...
18:07 Среда 0 15 Юлія Тимошенко та лідери ІТ-галузі уклали угоду про співпрацю - «Политика» Кандидат на пост Президента України Юлія Тимошенко та представники провідних IT та бізнес-асоціацій України, представники IT-компаній підписали меморандум про взаєморозуміння та співпрацю. Це...
18:07 Среда 0 9 Президент Порошенко побудував свою виборчу кампанію на брехні і підкупі, - Сергій Соболєв - «Политика» Президент Петро Порошенко побудував свою виборчу кампанію на тотальній брехні. Це яскраво доводить рішення Печерського райсуду суду м. Києва, який задовільнив позов кандидата у Президенти Юлії...У вас есть возможность прокоментировать статью.
Наверх