NOVOSTI-DNY NOVOSTI-DNY
:
:
21:00 Вторник 0 56
15-05-2018, 21:00

Юрій Войтенко: Антикорупційний суд потрібен не скільки МВФ, Світовому банку, ЄС, США, а нам самим - «Происшествия»

Юлія Тимошенко: Лобістські законопроекти від влади..

На поточному тижні на розгляд парламенту винесено вісім...
15-05-2018, 21:00

«Щодо (не)конституційності створення Вищого антикорупційного суду (як зазначають деякі нардепи). Варто зазначити, що згідно Конституції України: "Створення надзвичайних та особливих судів не допускається." (ст. 125). Але, у чинному законі "Про судоустрій та статус судів" зазначається: "Вищими спеціалізованими судами є:


1) Вищий суд з питань інтелектуальної власності;
2) Вищий антикорупційний суд." (ст. 31).
Тому, Вищий антикорупційний суд буде не "надзвичайним" чи "особливим", а - "спеціалізованим" (що не є порушенням Конституції України, зокрема статті 125)», - про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише політолог Юрій Войтенко.


«Більше того, Указом Президента від 29 вересня 2017 року вже створений інший спеціалізований суд - Вищий суд з питань інтелектуальної власності. І ні про яку неконституційність при його створенні не йшлася мова (адже він не зачіпає життєво важливі інтереси політиків та чиновників, котрі у незаконний спосіб збагатилися на своїй посаді). Тому, політики-корупціонери у всякий спосіб намагаються гальмувати створення цього суду, внісши понад 2000 поправок до проекту закону про Вищий антикорупційний суд, тим самим "заваливши" його законотворчим спамом. При цьому корупціонери у владі згадали про "суверенітет", "неконституційність", про те що "усі суди мають бути антикорупційними" тощо.
Цей суд має замкнути антикорупційний ланцюжок у системі НАБУ-САП-АКС. Тому цей суд потрібен не скільки МВФ, Світовому банку, ЄС, США тощо, а нам самим.
Варто лише нагадати, що за підсумками 2017 року, Україна знаходиться на 130 місці за рівнем корупції з 180 країн, маючи лише 30 балів з 100 можливих (дані - Transparency International)», - констатує політолог.


«Вечірні Вісті»


...


Расказать друзьям о новости дня.
 
Распечатать  Нашли ошибку?  

Это надо знать.


16:00 Вторник 0 7 СБУ задержала на взятке начальника таможенного поста в Мариуполе - «Происшествия» В г.Мариуполь сотрудники Службы безопасности Украины в рамках операции объединенных сил задержали на взятке начальника одного из таможенных постов Государственной фискальной службы Донецкой области....
16:00 Вторник 0 9 Россиянин хотел попасть в Украину с литовским паспортом - «Происшествия» Россиянин пытался попасть в Украину по поддельному паспорту гражданина Литвы. Об этом сообщает пресс-служба ГПСУ, передает УНН. В субботу в "Борисполе" во время оформления пассажиров рейса, которые...
16:00 Вторник 0 12 В Закарпатской обл. женщина пыталась незаконно вывезти из Украины старинные скрипки - «Происшествия» Предметы старины изъяли до решения суда В Закарпатской области женщина пыталась незаконно переместить через государственную границу старинные скрипки. Об этом сообщает пресс-служба ГФС. Согласно...

У вас есть возможность прокоментировать статью.
Наверх