NOVOSTI-DNY NOVOSTI-DNY
:
:
14:00 Четверг 0 38
17-05-2018, 14:00

Валерій Дубіль: Законопроект про трансплантацію органів зможе врятувати понад 2000 людей щороку - «Происшествия»

Британия вступилась за Украину и пошла на опасный..

Британский чиновник Борис Джонсон открыто выступил в...
17-05-2018, 14:00

Ухвалений у четвер, 17 травня, законопроект про трансплантацію органів № 2386а-1 зможе врятувати понад 2000 людей щороку.


Про це журналістам у кулуарах Верховної Ради заявив народний депутат від фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.


«Як член опікунської ради «Охматдиту» бачу сумну річ: дітки, яким потрібна трансплантація кісткового мозку від неродинного донора, помирають, так і не дочекавшись операції. Такі операції роблять закордоном, бо в Україні й досі не було відповідного законодавства. Тому держава відправляла тих, хто може вижити тільки зробивши пересадку органів, на лікування за кордон. Але не виділяла достатні на це суми», - заявив він.


Політик нагадав, що взимку він подавав законопроект №8035, який збільшує фінансування програми лікування за кордоном. Але й досі він не проголосований.


«Люди вмирають, не дочекавшись грошей! І сьогодні нарешті ми підтримали закон, який врятує тисячі життів!» - наголосив Валерій Дубіль.


За його словами, новий законопроект №2386а-1«Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» попереджує зловживання у цій сфері і убезпечує конфіденційну інформацію і донора, і реципієнта.


Він не змінює вже існуючого в українському законодавстві (Закон про трансплантацію - №1007-14) принципу «чітко висловленої згоди» («презумпція незгоди») про посмертне донорство (людина за життя дає згоду на вилучення анатомічних матеріалів письмово).


Цей документ лише удосконалює юридичну процедуру отримання згоди з боку особи чи її законного представника та порядок її відкликання, пояснив політик.


«Це спільна перемога людей, а не депутатів! Перший крок зроблено. Тепер потрібно добитися від МОЗу забезпечення пацієнтів після трансплантації якісною імуносупресією!» - резюмував Валерій Дубіль.


ba.org.ua


...


Расказать друзьям о новости дня.
 
Распечатать  Нашли ошибку?  

Это надо знать.


12:00 Воскресенье 0 18 Посол в Австралии прокомментировал обвинения против России по MH17 - «Новости дня»   Посол России в Австралии Григорий Логвинов назвал обвинения Москвы в причастности к крушению малазийского Boeing MH17 "заранее спланированной провокацией", комментируя требование Австралии...
12:00 Воскресенье 0 10 Украина обвинила Россию в разработке химоружия для "гибридной войны" - «Новости дня»    Украина утверждает, что Россия активизировала исследования, которые "направлены на разработку химического и биологического оружия массового поражения". С соответствующим заявлением выступила...
12:00 Воскресенье 0 12 Россию обвинили в намерении использовать Эболу против Украины - «Новости дня» Россия в «гибридной войне» против Украины создает новое химическое и биологическое оружие, полагают в Киеве. Об этом Парламентской ассамблее НАТО в Варшаве сказала глава украинской делегации,...
23:00 Суббота 0 36 В Николаеве прикрыли подпольный завод - «Происшествия» В Николаеве силовики ликвидировали подпольный завод, где массово производили контрафактный алкоголь. Силовики изъяли у дельцов почти 20 тонн суррогата. Об этом сообщила пресс-служба прокуратуры Киева...
23:00 Суббота 0 36 В Виннице чиновник попался на необычной взятке - «Происшествия» Правоохранители провели обыск по месту жительства чиновника, где обнаружили технику, стоимость которой оценили в 37 тысяч гривен. Полиция задержала чиновника одного из отделов Винницкого горсовета на...

У вас есть возможность прокоментировать статью.
Наверх