NOVOSTI-DNY NOVOSTI-DNY
:
:
18:00 Воскресенье 0 0
10-06-2018, 18:00

Непрацююча процедура ОВД зупиняє видобуток українського газу - «Экономика»

В Антарктиде обнаружены таинственные постройки..

Неизвестные объекты расположены близко друг к другу и имеют...
10-06-2018, 18:00

Реалізація стратегічних планів по нарощенню вітчизняного газовидобутку знаходиться під загрозою зриву, а уся галузь - за крок до колапсу, через неможливість проведення процедури ОВД згідно вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».


Про це повідомляє прес-служба Асоціації газовидобувних компаній України, звертаючись до уряду, парламенту та громадськості.


На сьогодні газовидобувні компанії подали понад 120 заявок на проведення процедури ОВД, з яких лише 9 - на продовження дії спецдозволів на видобуток - були задоволені. Основна проблема - категорична відмова обласних держадміністрацій проводити оцінку впливу на довкілля без офіційного затвердження розміру плати за проведення громадських слухань зі сторони Міністерства екології та природних ресурсів України.


Газовидобувна галузь вже відчуває негативні наслідки такої халатності. Так, 30 травня державна компанія «Укргазвидобування» вимушено зупинила видобуток на одному з газових родовищ через затримку з переоформленням ліцензії. Загалом, підприємство не отримало рішення щодо продовження термінів дії 39 спецдозволів через відсутність погодження Мінприроди та затримку з публікацією змін до Постанови №615.


«Газовидобувні підприємства переконані, що екологічні стандарти у виробництві мають жорстко дотримуватися. Однак, останнім часом ми неодноразово звертали увагу на той факт, що непрацююча процедура ОВД може вкрай негативно відобразитися на роботі індустрії, а спроби Мінприроди розповсюдити цю вимогу також на наскрізні ліцензії через внесення змін до 615-ої урядової Постанови не лише протирічать прямій нормі діючого закону (ст. 14 Закону України «Про нафту і газ»), але й призведуть до зриву проведення довгоочікуваних нових нафтогазових аукціонів. За більш ніж рік з часу прийняття екологічного закону, Мінприроди не змогли налагодити працюючий механізм проведення оцінки впливу на довкілля і зараз, на жаль, ми бачимо сумні наслідки - зупинку видобутку на родовищах та відмову від буріння запланованих свердловин. Це нівелює усі проведені Урядом критично важливі реформи в галузі. Крім того, неприпустимим є сигнали з ринку про появу «ходаків», які пропонують свої неофіційні посередницькі послуги у вирішенні цих труднощів», - наголосив виконавчий директор Асоціації Роман Опімах.


Вечірні Вісті


...Расказать друзьям о новости дня.
 
Распечатать  Нашли ошибку?  

Это надо знать.


21:02 Вторник 0 14 Эксперт: Если все у нас зависит от одного человека, то что мы строили пять лет - «Политика» Все эти пять лет нам постоянно рассказывали, какие успехи у нас в построении гражданского общества, европейских институтов и прочая, прочая, прочая. И вот спустя 5 лет после таких сумасшедших...
21:02 Вторник 0 14 Гройсману и Смолию не удастся удержать инфляцию и остановить экономический спад, - эксперт - «Политика» Греция уже показала всему миру, что долговая дыра в бюджете делает со страной, а опасаясь развития Украины по греческому сценарию, что наши малообразованные политики будут делать уже в текущем 2019...У вас есть возможность прокоментировать статью.
Наверх