NOVOSTI-DNY NOVOSTI-DNY
:
:
18:00 Воскресенье 0 85
10-06-2018, 18:00

Непрацююча процедура ОВД зупиняє видобуток українського газу - «Экономика»

10-06-2018, 18:00

Реалізація стратегічних планів по нарощенню вітчизняного газовидобутку знаходиться під загрозою зриву, а уся галузь - за крок до колапсу, через неможливість проведення процедури ОВД згідно вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».


Про це повідомляє прес-служба Асоціації газовидобувних компаній України, звертаючись до уряду, парламенту та громадськості.


На сьогодні газовидобувні компанії подали понад 120 заявок на проведення процедури ОВД, з яких лише 9 - на продовження дії спецдозволів на видобуток - були задоволені. Основна проблема - категорична відмова обласних держадміністрацій проводити оцінку впливу на довкілля без офіційного затвердження розміру плати за проведення громадських слухань зі сторони Міністерства екології та природних ресурсів України.


Газовидобувна галузь вже відчуває негативні наслідки такої халатності. Так, 30 травня державна компанія «Укргазвидобування» вимушено зупинила видобуток на одному з газових родовищ через затримку з переоформленням ліцензії. Загалом, підприємство не отримало рішення щодо продовження термінів дії 39 спецдозволів через відсутність погодження Мінприроди та затримку з публікацією змін до Постанови №615.


«Газовидобувні підприємства переконані, що екологічні стандарти у виробництві мають жорстко дотримуватися. Однак, останнім часом ми неодноразово звертали увагу на той факт, що непрацююча процедура ОВД може вкрай негативно відобразитися на роботі індустрії, а спроби Мінприроди розповсюдити цю вимогу також на наскрізні ліцензії через внесення змін до 615-ої урядової Постанови не лише протирічать прямій нормі діючого закону (ст. 14 Закону України «Про нафту і газ»), але й призведуть до зриву проведення довгоочікуваних нових нафтогазових аукціонів. За більш ніж рік з часу прийняття екологічного закону, Мінприроди не змогли налагодити працюючий механізм проведення оцінки впливу на довкілля і зараз, на жаль, ми бачимо сумні наслідки - зупинку видобутку на родовищах та відмову від буріння запланованих свердловин. Це нівелює усі проведені Урядом критично важливі реформи в галузі. Крім того, неприпустимим є сигнали з ринку про появу «ходаків», які пропонують свої неофіційні посередницькі послуги у вирішенні цих труднощів», - наголосив виконавчий директор Асоціації Роман Опімах.


Вечірні Вісті


...


Расказать друзьям о новости дня.
 
Распечатать  Нашли ошибку?  

Это надо знать.


00:00 Суббота 0 45 Зачем Варшава возвращает в армию десятки Т-72 - «Новости дня» Агентство военного имущества Польши, которое должно распродавать вышедшую из использования в армии технику, начала возвращать ее войскам. «Несколько десятков старых танков Т-72, которые помнят ещё...
15:00 Среда 0 47 Политолог: Нынешние не верят, что смогут сохраниться на следующий период, а украинская газодобыча даст эффект лишь через несколько лет - «Политика» Прочел мозгодробительную идею ПАПа про создание неких групп в ЕС для противодействия «Северному потоку 2». Об этом на своей странице в Фейсбук написал политолог Александр Кочетков. Понимаю, что...
15:00 Среда 0 36 Андрій Сенченко: Розміну Криму на Донбас не буде! - «Политика» Багато хто критикував обговорення в ЗМІ та соцмережах неперевіреної інформації щодо висловлювань президента США Дональда Трампа про «російський» Крим. У понеділок Державний департамент Сполучених...

У вас есть возможность прокоментировать статью.
Наверх