NOVOSTI-DNY NOVOSTI-DNY
:
:
18:09 Вторник 0 134
12-02-2019, 18:09

НБУ може вводити надзвичайний стан на валютному ринку, перекреслюючи всі послаблення для бізнесу та фізосіб, - Олексій Кущ - «Происшествия»

Народний депутат: Юрій Луценко останні місяці був не..

«Подав проект постанови про недовіру нинішньому...
12-02-2019, 18:09

Валютна лібералізація - один з елементів системного перезавантаження всієї моделі економіки. Один із пунктів відомого плану Бальцеровича, який у нас часто згадують і з якого розпочалося відродження польської економіки, передбачав валютну лібералізацію.


Про це у коментарі "ВВ" повідомив фінансовий експерт Олексій Кущ.


Вона повинна застосовуватись у пакеті єдиних заходів, як це відбувалося в Польщі. Це має бути податкова амністія, податкова реформа, зміни в судовій системі, захист прав власності, різкі зрушення в боротьбі з корупцією тощо. І тільки в середині цього переліку знаходиться валютна лібералізація.


Паралельно з нею створюються умови для розвитку ефективної економіки. Тоді в країну йдуть інвестори, і це не призводить ані до девальвації нацвалюти, ані до кризи на валютному ринку. Коли ж лібералізація проводиться в тотально корупційній країні з неефективною економікою, прогнилою судовою системою, незадовільними системами захисту титулу власності, з вкрай низькими прямими іноземними інвестиціями - це призведе лише до спрощення виведення грошей з країни і подальшої девальвації нацвалюти. І це розуміють в НБУ, тому валютна лібералізація по-справжньому проводитися не буде - те, що спостерігатимемо зараз, є імітаційною грою напередодні виборів.


Закон, який набрав чинності, є доволі майстерною декорацією реформ, які нібито проводять в Україні. В одній з його статей ідеться про те, що Національний банк України може вводити надзвичайний стан на валютному ринку в разі певних обставин на півроку й потім його продовжувати декілька разів із невеличкими перервами. Фактично ж регулятор може вводити цей надзвичайний стан на 1,5 року, скасувавши всі новації валютної лібералізації. Зрозуміло, що НБУ скористається цим правом, тому справжня валютна лібералізація ще попереду.Вечірні Вісті


...


Информационно новостной портал "Новости Дня". Мы всегда в курсе всех событий по всему миру и доводим их до вас. Будьте в курсе всех новостей мира. Последние новости дня смотреть тут.
 
Рассказать друзьям о новости дня.
Распечатать  Нашли ошибку?  

Это надо знать.


12:30 Четверг 0 4 Експерт: Війна за українські території буде продовжуватись. Хто б не очолював країну - «Общество» Путін спростив отримання російського громадянства для тих, хто зараз перебуває в окупації. В так званих ЛНР і ДНР. Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомив заступник директора Українського...
12:30 Четверг 0 4 Книга українського письменника визнана однією з кращих в світі для дітей з інвалідністю - «Общество» Книга українського письменника «Рікі та дороги» потрапила до престижного міжнародного каталогу IBBY видатних книжок для дітей з інвалідністю. Про це повідомив автор "Рікі та дороги" Марк Лівін на...
12:30 Четверг 0 4 Сергій Власенко про видачу Росією паспортів в ОРДЛО: Реакція чинної влади недостатня - «Общество» Реакція президента Петра Порошенка та Міністерства закордонних справ на намагання Росії роздати паспорти українцям на окупованих територіях, недостатня. Про це заявив заступник......
09:40 Четверг 0 26 На границе с Польшей пограничники задержали четверых граждан Пакистана - «Политика» Накануне пограничники получили информацию о возможной переправке нелегальных мигрантов Четырех граждан Пакистана задержали сотрудники отдела погранслужбы "Шегини" Госпогранслужбы Украины. Об этом...У вас есть возможность прокоментировать статью.
Наверх