Як «Динамо» заСОЛило «Олімпіакос» іспанською приправою - «Культура» » «Новости Дня»
Клементина
Опубликовано: 09:17, 25 февраля 2019
Украина / Культура

Як «Динамо» заСОЛило «Олімпіакос» іспанською приправою - «Культура»

У четвер 21 лютого в матчі-відповіді 1/16 фіналу Ліги Європи УЄФА команда Олександра Хацкевича, за підтримки майже заповненого «Олімпійського», перемогла в складному протистоянні грецький клуб із рахунком 1:0 і продовжила свій шлях у другому за значущістю футбольному європейському турнірі. Попереду матчі 1/8 і нові емоції й переживання всіх шанувальників футболу за єдину українську команду, що залишилася боротися за такий бажаний трофей. Після того як вже в доданий час Беньямін Вербич зрівняв рахунок у виїзному матчі киян проти

Після того як вже в доданий час Беньямін Вербич зрівняв рахунок у виїзному матчі киян проти «Олімпіакоса» (2:2), у багатьох уболівальників «Динамо» оптимізму відразу додалося в рази. Всі з нетерпінням чекали гри у відповідь у Києві з надією на позитивний результат для підопічних Олександра Хацкевича і подальшого проходу в 1/8 фіналу Ліги Європи. І київська команда сповна виправдала очікування вболівальників. У важкому, повному драматизму і емоцій матчі «Динамо» буквально «на зубах» вирвало перемогу, яка дозволила клубу з берегів Дніпра потрапити до когорти 16 найсильніших команд турніру.

Поєдинок розпочався атаками киян, які з перших хвилин дали зрозуміти своєму суперникові, хто в домі господар. Добре і активно при наступальних діях працювали обидва фланги, на яких домінували над своїми візаві Вербич і молодий капітан «Динамо» Циганков. При втраті м'яча динамівці включали високий прессинг, і гравцям «Олімпіакоса» доводилося нелегко. У їхніх діях відчувалася нервозність і неузгодженість. Кілька разів підопічні Педру Мартінша просто на відбій виносили м'яч зі своєї половини.

Але ця картина тривала не так довго, як хотілося б уболівальникам «Динамо», які відсотків на 80 заповнили трибуни «Олімпійського» і шалено підтримували гравців улюбленої команди. Гості досить швидко освоїлися і зуміли нав'язати киянам гру в центрі поля. В результаті основні дії на футбольній арені стали проходити у в'язкому ключі без жодних гострих моментів.

І тільки на 32-й хвилині зустрічі відбулося перше загострення в матчі. Причому саме воно призвело до зміни рахунку на табло: свій перший гол за «Динамо» оформив Фран Соль. Так би мовити, насолив іспанець грецькому клубу.

Цей м'яч виявився єдиним у матчі, і саме він вивів киян в 1/8 фіналу Ліги Європи. Такий собі каламбур вийшов - Соль «засолив» «Олімпіакос» і відправив грецький клуб «на консервацію» мінімум на півроку, до початку наступного європейського футбольного турніру. Сталося це так: затяжна атака «Динамо» завершилася прострілом Віталія Миколенка з лівого флангу, який на ближній штанзі в дотик результативно замкнув іспанський нападник «біло-синіх» - 1:0.

У самому кінці першого тайму, вже в доданий арбітром матчу час, Фран Соль мав шанс остаточно поховати надії «Олімпіакоса» на вихід у 1/8 фіналу Ліги Європи УЄФА, але не зміг переграти голкіпера грецької команди в ближньому бою, фактично залишившись із ним віч-на-віч. На жаль...

Другий тайм проходив у більш жорсткій боротьбі і вже за переваги гостей. «Олімпіакос» став грати гранично жорстко, іноді навіть грубо. Але «динамівці» на провокації суперника не піддавалися, розуміючи, що емоції будь-кого з них можуть перекреслити старання всієї команди. Тим часом гравці «Олімпіакоса» нагнітали тиск на ворота киян і в першій половині другого тайму зуміли створити як мінімум два гольові моменти, але в обох випадках Бойко впевнено ловив м'яч після ударів із кута штрафного майданчика. «Динамо» на активність суперника зуміло відповісти на 69-й хвилині непоганим ударом Циганкова з 19 метрів, проте і воротар грецької команди Са був напоготові й зіграв надійно, впевнено впіймавши м'яч.

Але все-таки саме «Олімпіакос» у другому таймі був максимально близький до успіху: на 74-й хвилині атака гостей завершилася ударом Хассана з лінії воротарського майданчика, і тільки прекрасна реакція Бойка вберегла «Динамо» від гола. Пізніше Хассан пробив і після подачі з кутового, проте у ворота вже не потрапив. А на 87-й хвилині зустрічі Бойко відбив м'яч вже після вкрай небезпечного удару Герреро. Більшого «Олімпіакосу» у своєму фінальному штурмі досягти не вдалося. У підсумку - 1:0, перемога за командою Олександра Хацкевича.

Після закінчення матчу обидва тренери прокоментували результат протистояння. Наставник «Олімпіакоса» Педру Мартінш сказав наступне: «...Ми грали краще, але «Динамо» було результативнішим. Обидва матчі були збалансовані, ми могли своїми шансами скористатися, рахунок у першому матчі міг бути 2:0 або 3:1. Моменти створювали і в Києві, але «Динамо» скористалося своїм. А ми - ні».

Своєю чергою тренер киян Олександр Хацкевич прокоментував результат поєдинку так: «Дуже важкий матч. Важке поле. Найголовніше, що сьогодні результат на нашу користь. А в деяких моментах ми взагалі здорово виглядали, особливо при виході з оборони в атаку. У другому таймі, зрозуміло, трохи сіли назад, хоча ми просили грати вище. Але найголовніше, що ми забили цей гол і довели матч до перемоги».

Хто б що не говорив, але головне - це те, що за сумою двох матчів (2:2, 1:0) «Динамо» (Київ) змогло подолати бар'єр у вигляді «Олімпіакоса» (Пірей) і вийшло в 1/8 фіналу Ліги Європи, де зустрінеться з англійським «Челсі». Це буде неперевершене видовище!

Матчі 1/8 фіналу пройдуть 7 і 14 березня. Удачі тобі, «Динамо»!

Сергій ПОТЄХІН

Вечірні Вісті

...

У четвер 21 лютого в матчі-відповіді 1/16 фіналу Ліги Європи УЄФА команда Олександра Хацкевича, за підтримки майже заповненого «Олімпійського», перемогла в складному протистоянні грецький клуб із рахунком 1:0 і продовжила свій шлях у другому за значущістю футбольному європейському турнірі. Попереду матчі 1/8 і нові емоції й переживання всіх шанувальників футболу за єдину українську команду, що залишилася боротися за такий бажаний трофей. Після того як вже в доданий час Беньямін Вербич зрівняв рахунок у виїзному матчі киян проти «Олімпіакоса» (2:2), у багатьох уболівальників «Динамо» оптимізму відразу додалося в рази. Всі з нетерпінням чекали гри у відповідь у Києві з надією на позитивний результат для підопічних Олександра Хацкевича і подальшого проходу в 1/8 фіналу Ліги Європи. І київська команда сповна виправдала очікування вболівальників. У важкому, повному драматизму і емоцій матчі «Динамо» буквально «на зубах» вирвало перемогу, яка дозволила клубу з берегів Дніпра потрапити до когорти 16 найсильніших команд турніру. Поєдинок розпочався атаками киян, які з перших хвилин дали зрозуміти своєму суперникові, хто в домі господар. Добре і активно при наступальних діях працювали обидва фланги, на яких домінували над своїми візаві Вербич і молодий капітан «Динамо» Циганков. При втраті м'яча динамівці включали високий прессинг, і гравцям «Олімпіакоса» доводилося нелегко. У їхніх діях відчувалася нервозність і неузгодженість. Кілька разів підопічні Педру Мартінша просто на відбій виносили м'яч зі своєї половини. Але ця картина тривала не так довго, як хотілося б уболівальникам «Динамо», які відсотків на 80 заповнили трибуни «Олімпійського» і шалено підтримували гравців улюбленої команди. Гості досить швидко освоїлися і зуміли нав'язати киянам гру в центрі поля. В результаті основні дії на футбольній арені стали проходити у в'язкому ключі без жодних гострих моментів. І тільки на 32-й хвилині зустрічі відбулося перше загострення в матчі. Причому саме воно призвело до зміни рахунку на табло: свій перший гол за «Динамо» оформив Фран Соль. Так би мовити, насолив іспанець грецькому клубу. Цей м'яч виявився єдиним у матчі, і саме він вивів киян в 1/8 фіналу Ліги Європи. Такий собі каламбур вийшов - Соль «засолив» «Олімпіакос» і відправив грецький клуб «на консервацію» мінімум на півроку, до початку наступного європейського футбольного турніру. Сталося це так: затяжна атака «Динамо» завершилася прострілом Віталія Миколенка з лівого флангу, який на ближній штанзі в дотик результативно замкнув іспанський нападник «біло-синіх» - 1:0. У самому кінці першого тайму, вже в доданий арбітром матчу час, Фран Соль мав шанс остаточно поховати надії «Олімпіакоса» на вихід у 1/8 фіналу Ліги Європи УЄФА, але не зміг переграти голкіпера грецької команди в ближньому бою, фактично залишившись із ним віч-на-віч. На жаль. Другий тайм проходив у більш жорсткій боротьбі і вже за переваги гостей. «Олімпіакос» став грати гранично жорстко, іноді навіть грубо. Але «динамівці» на провокації суперника не піддавалися, розуміючи, що емоції будь-кого з них можуть перекреслити старання всієї команди. Тим часом гравці «Олімпіакоса» нагнітали тиск на ворота киян і в першій половині другого тайму зуміли створити як мінімум два гольові моменти, але в обох випадках Бойко впевнено ловив м'яч після ударів із кута штрафного майданчика. «Динамо» на активність суперника зуміло відповісти на 69-й хвилині непоганим ударом Циганкова з 19 метрів, проте і воротар грецької команди Са був напоготові й зіграв надійно, впевнено впіймавши м'яч. Але все-таки саме «Олімпіакос» у другому таймі був максимально близький до успіху: на 74-й хвилині атака гостей завершилася ударом Хассана з лінії воротарського майданчика, і тільки прекрасна реакція Бойка вберегла «Динамо» від гола. Пізніше Хассан пробив і після подачі з кутового, проте у ворота вже не потрапив. А на 87-й хвилині зустрічі Бойко відбив м'яч вже після вкрай небезпечного удару Герреро. Більшого «Олімпіакосу» у своєму фінальному штурмі досягти не вдалося. У підсумку - 1:0, перемога за командою Олександра Хацкевича. Після закінчення матчу обидва тренери прокоментували результат протистояння. Наставник «Олімпіакоса» Педру Мартінш сказав наступне: «.Ми грали краще, але «Динамо» було результативнішим. Обидва матчі були збалансовані, ми могли своїми шансами скористатися, рахунок у першому матчі міг бути 2:0 або 3:1. Моменти створювали і в Києві, але «Динамо» скористалося своїм. А ми - ні». Своєю чергою тренер киян Олександр Хацкевич прокоментував результат поєдинку так: «Дуже важкий матч. Важке поле. Найголовніше, що сьогодні результат на нашу користь. А в деяких моментах ми взагалі здорово виглядали, особливо при виході з оборони в атаку. У другому таймі, зрозуміло, трохи сіли назад, хоча ми просили грати вище. Але найголовніше, що ми забили цей гол і довели матч до перемоги». Хто б що не говорив, але головне - це те, що за сумою двох матчів (2:2, 1:0) «Динамо» (Київ) змогло подолати бар'єр у вигляді «Олімпіакоса» (Пірей) і вийшло в 1/8 фіналу Ліги Європи, де зустрінеться з англійським «Челсі». Це буде неперевершене видовище! Матчі 1/8 фіналу пройдуть 7 і 14 березня. Удачі тобі, «Динамо»! Сергій ПОТЄХІН Вечірні Вісті .