Остап
Опубликовано: 18:42, 27 февраля 2019
Украина / Экономика / Финансы

Григорій Немиря взяв участь у конференції Конгресу Ради Європи щодо виборчих прав вимушених переселенців - «Экономика»

Заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря взяв участь у конференції виборчих прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на місцевому рівні в Україні. ...
Григорій Немиря взяв участь у конференції Конгресу Ради Європи щодо виборчих прав вимушених переселенців - «Экономика»

Заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря взяв участь у конференції виборчих прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на місцевому рівні в Україні.


«Я представляю Комітет ВРУ з прав людини, у членів якого, незважаючи на належність до опозиції чи до більшості, немає розбіжностей щодо необхідності недискримінаційного підходу до забезпечення прав і свобод вимушених переселенців, зокрема щодо їхніх громадянських прав, зокрема виборчих, - наголосив він. - Але, на жаль, досі на законодавчому рівні не ліквідована дискримінація щодо ВПО, зокрема щодо їхніх виборчих прав».


Політик нагадав про законопроект № 6240 щодо внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав ВПО та інших мобільних всередині країни громадян), підтриманий представниками усіх парламентських фракцій, розроблений за сприяння міжнародних і неурядових організацій, включаючи Раду Європи, та зареєстрований у ВРУ понад рік тому.


«Чому досі не винесений на розгляд парламенту законопроект № 6240 про виборчі права ВПО? Це відбувається тому, що відсутня політична воля та тому, що це комусь невигідно», - заявив голова Комітету ВРУ.


Наступного року в Україні відбудуться місцеві вибори, а цього року - парламентські, і в цих виборах вимушені переселенці не зможуть повноцінно брати участь, зауважив Григорій Немиря.


«Сотні тисяч українських громадян позбавлені своїх прав. Це стосується не лише виборчих, а й соціальних прав. Як можуть бути вибори справедливими, якщо така велика частина громадян позбавлені права брати в них участь», - обурився представник «Батьківщини».


Він також запропонував провести наступну конференцію щодо виборчих прав ВПО в містах на Сході України.


У конференції брали участь представники уряду України, Верховної Ради України, органів місцевого самоврядування, неурядових організацій, а також члени Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи та експерти з метою пошуку спільних рішень та можливостей підтримки впровадження відповідних законодавчих змін, спрямованих на забезпечення участі ВПО у місцевих виборах.


Нагадаємо, що близько 1.5 млн українців є внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Вимушене переселення поставило перед ними значні виклики щодо дотримання їхніх прав. Перепони юридичного та практичного характеру обмежують ВПО у їх виборчих правах на місцевих виборах. У Рекомендації Конгресу Ради Європи 386 (2016р.) про «Спостереження за місцевими виборами в Україні» Конгрес закликав Україну врахувати цей аспект в контексті наступних місцевих виборів, запланованих на 2020 рік.


ba.org.ua...

Следующая похожая новость...
Ctrl
Enter
Заметили ошЫбку
Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter
Обсудить (0)