NOVOSTI-DNY NOVOSTI-DNY
:
:
16:17 Понедельник 0 59
16-09-2019, 16:17

Руслан Бортник: Демократія — це не тільки влада більшості, це і повага до прав меншості - «Экономика»

В Бельгии беглый экс-глава правительства Каталонии..

Карлес Пучдемон добровольно предстал перед бельгийскими...
16-09-2019, 16:17
Руслан Бортник: Демократія — це не тільки влада більшості, це і повага до прав меншості - «Экономика»

Мотивація президента, який запропонував проголосувати за закон про імпічмент, зрозуміла. Він виконує свою передвиборчу обіцянку і відповідно підвищує власний рейтинг. Про це в коментарі «ВВ» зазначив директор Інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.


«Що стосується документа по суті. Всі очікували, що процедура імпічменту буде кристалізована та відшліфована. Та новий закон її тільки ускладнив. Зверну увагу на два моменти. Так от, тепер замість трьох буде чотири голосування. Спочатку треба зібрати 226 підписів для подання (це нове), а вже потім відбуваються три голосування, під час яких треба набрати 226, 300 і 338 голосів. Зайвий бар'єр неконституційний.


Другий момент...Саму процедуру штучно розбалансували: в справу введені спеціальні слідчі, прокурори і захисники. Але їх повноваження в законі не розписані. Тож на практиці їх дії можна буде оскаржувати.


Окрім того, тема з голосуванням закону про імпічмент затьмарила собою дві інші важливі речі. Перша - закон про тимчасові слідчі комісії, який Володимир Зеленський досі не підписав, чим порушив закон. Друге - не вирішене питання зняття імунітету з президента. Тобто це на практиці дало б можливість притягнути до відповідальності главу держави ще до моменту завершення процедури імпічменту, яка до всього не є реалістичною сьогодні.


Також важливо, що під час голосування був порушений Регламент Верховної Ради. У ньому зазначено, що якщо є зауваження у експертного відділу чи хоча б одного нардепа, то перед другим читанням треба робити паузу для внесення правок. Це обов'язково! Демократія - це не тільки влада більшості, це і повага до прав меншості.


Що стосується в принципі глобальних змін до Регламенту, які пропонує «Слуга народу». Я не підтримую ідею скоротити усі процедури та обмежити доступ до них аналітичних центрів та громадянського суспільства. У демократичних країнах процедури вигадали не просто так. Вони дають можливість якісніше виписувати законопроекти. Процедури регламенту - це бар'єр від узурпації. Та й узагалі нам сьогодні треба не змагання принтерів-ксероксів у ВР, а дуже вдумлива та професійна робота», - завершив політолог.


«Вечірні Вісті»
...


Информационно новостной портал "Новости Дня". Мы всегда в курсе всех событий по всему миру и доводим их до вас. Будьте в курсе всех новостей мира. Последние новости дня смотреть тут.
 
Рассказать друзьям о новости дня.
Распечатать  Нашли ошибку?  

Это надо знать.


20:52 Пятница 0 34 На Донбассе боевиков проверяют по факту хищения средств - разведка - «Спорт» На оккупированных территориях в Донецкой и Луганской областях занимаются проверкой фактов нецелевого использования выделенных в 2019 году средств на организацию боевой подготовки и обеспечения...
20:51 Пятница 0 33 Россия готовит войска к широкомасштабной агрессии против Украины - Генштаб - «Спорт» По словам замначальника Генштаба ВСУ Алексея Тарана, вооруженные силы готовятся к отпору российской агрессии по всей границе Украины Россия готовится к проведению широкомасштабной......
20:51 Пятница 0 37 СБУ разоблачила поставки военной продукции из "ЛНР" в Россию - «Спорт» Завод с "ЛНР" поставляет России запчасти для авиационной техники Служба безопасности Украины разоблачила поставки военной продукции из оккупированной части Луганской области в Российскую Федерацию....
20:41 Пятница 0 18 Юлія Тимошенко: ГТС треба відокремити від «Нафтогазу», але зберегти у державній власності (відео) - «Культура» «Батьківщина» не підтримала законопроєкт, що передбачає відокремлення діяльності з транспортування природного газу в першому читанні. Якщо до документу буде внесено норму про збереження нашої ГТС у...У вас есть возможность прокоментировать статью.
Наверх