Эмилия
Опубликовано: 20:22, 02 декабрь 2019
Украина / Авто

Олег Саакян: На жаль, розслідування справ Майдану - питання навіть не середньострокової перспективи - «Автоновости»

Політолог, голова «Єдиного координаційного центру «Донбас» Олег СААКЯН в коментарі «ВВ» спрогнозував, якою буде доля справ Майдану: «Насправді для багатьох депутатів...
Олег Саакян: На жаль, розслідування справ Майдану - питання навіть не середньострокової перспективи - «Автоновости»
Олег Саакян: На жаль, розслідування справ Майдану - питання навіть не середньострокової перспективи - «Автоновости»

Політолог, голова «Єдиного координаційного центру «Донбас» Олег СААКЯН в коментарі «ВВ» спрогнозував, якою буде доля справ Майдану:


«Насправді для багатьох депутатів розслідування справ Майдану - абсолютно непріоритетна тема. І дехто взагалі не чекав на такий суспільний резонанс. За їхньою логікою, кілька місяців затримки (мається на увазі той факт, що ГПУ втратила функції слідства, а ДБР не має ресурсів для того, щоб провести розслідування, - авт.)- ніщо в порівнянні з п'ятьма роками, протягом яких тривало розслідування. Але тема дуже гучно вистрелила. До того ж усе співпало з датою початку Революції Гідності. Тож парламентарі гарячково почали придумувати, що із цим усім робити...


Вважаю, що поправку в Закон «Про ДБР» проголосують. На це є високі шанси. Бо в іншому разі депутати не виправдаються. От тільки, на превеликий жаль, швидких результатів ми не отримаємо. Бо існують технічні моменти: поки усі матеріали дійсно передадуть до ДБР, поки старі слідчі візьмуться до справи, а нові вникнуть у них... Це забере певний час», - пояснює експерт.


Втім, за словами Олега Саакяна, кредит довіри суспільства буде діяти недовго. І максимум навесні треба буде показати хоч якісь проміжні результати діяльності та прозвітувати.


«Та в цілому, побоююсь, це питання навіть не середньострокової перспективи. Щоб довести усе до кінця, знадобляться роки. Навіть досвід європейських країн, де правоохоронні органи працюють ефективно і є абсолютна політична воля, показує, що резонансні злочини не завжди швидко розслідують. А в специфічних умовах України розраховувати на швидкий результат взагалі не варто. У нас наявна інституційна слабкість: непрофесійність, дурість та нескоординованість дій відіграють свою роль. Це дозволяє ізсередини саботувати процес тим, хто не зацікавлений в розслідуванні, списуючи все на ці слабкості. Присутній і фактор неможливості захистити процес розслідування від політичних та корупційних впливів. Тому і чекати на вагомі зрушення не варто... На жаль», - констатує політолог.Олег Саакян нагадує, що справи Майдану та злочини режиму Януковича перерозподілили між різними правоохоронними органами. З одного боку, начебто усе вірно. Однак українське суспільство добряче заплутали. Тепер незрозуміло, хто і за що відповідальний, від кого і на що очікувати. Саме тому і падає суспільна підтримка цих інституцій. А ще виникає зневіра та апатія. Ну а людям нечистим на руку все це дозволяє ловити рибу в каламутній воді.«Вечірні Вісті»


...

Следующая похожая новость...
Заметили ошЫбку
Выделите текст и нажмите
Обсудить (0)