NOVOSTI-DNY NOVOSTI-DNY
:
:
18:49 Среда 0 71
20-03-2019, 18:49

Якщо "Нафтогаз" не знизить ціну на газ для усіх областей України, це буде зловживає монопольним становищем - «Происшествия»

Президент Финляндии: если будет война НАТО с Россией,..

Финский президент Саули Ниинистьо не считает вероятным...
20-03-2019, 18:49

Нафтогаз анонсував зниження ціни на газ на 2%. Тільки для своїх споживачів (Кіровоградська область). Якщо відповідне зниження ціни газу Нафтогаз/Уряд не зробить для усіх областей України, то треба говорити відверто - монополія не тільки є монополією, але і зловживає монопольним становищем.


Про це на своїй сторінці у «Фейсбук» написав експерт із питань енергетики Андрій Герус.


У цьому зниженні ціни проявляється багато цікавих моментів. Перш за все, про конкуренцію та монополізацію. Я вже писав, що ніякий незалежний постачальник не піде на такий сегмент населення по таких цінах. Але все ж таки Нафтогаз вирішив знизити ціну. Давайте розберемо, чому він це зробив.


Нафтогаз зустрів конкуренцію, інші постачальники стали продавати дешевше? Ні. Нафтогаз міг втратити долю ринку? Ні. Усі споживачі із населення купували би газ по попередній ціні, бо дешевше ніхто його не продавав для населення.


Отже, з комерційної (та акціонерної) точки зору Нафтогаз поступив нераціонально. Міг з таким же успіхом продавати газ на 2% дорожче, але вирішив продавати на 2% дешевше. Причини можуть бути різні: вибори, новий контракт Коболєва, запізніле усвідомлення, що реформи не можуть вічно бути непопулярними. Але очевидно одне - це сталося не внаслідок конкуренції на ринку. Це сталося внаслідок одного адміністративного рішення в одному кабінеті. Тільки раніше такі рішення приймалися в НКРЕКП або Кабміні, а тепер у кабінеті Нафтогазу, ніяка конкуренція в ринку не спричинила зміни ціни. Це і є ознакою монополістичного ринку, коли ціною крутить, як хоче, один учасник ринку.


І давайте чесно, якщо ДТЕК володіє 80% вугілля та вугільних електростанцій, то він монополіст. А якщо Нафтогаз володіє 75% всього видобутку газу і контролює 65% імпорту газу, а також газо-транспортну систему, то треба закрити очі? Тоді ми проти монополій чи просто особиста антипатія до ДТЕК?


А ціну газу треба відповідно знизити для усіх споживачів. Якщо таке рішення прийнято у Кабінеті Нафтогазу, то відповідне рішення може бути прийняте і у кабінеті прем'єра.Вечірні Вісті


...


Информационно новостной портал "Новости Дня". Мы всегда в курсе всех событий по всему миру и доводим их до вас. Будьте в курсе всех новостей мира. Последние новости дня смотреть тут.
 
Рассказать друзьям о новости дня.
Распечатать  Нашли ошибку?  

Это надо знать.


08:10 Воскресенье 0 0 Названы продукты, которые могут ускорить процесс старения мозга - «Политика» Употребление гамбургеров может кардинально влиять на преждевременное старение мозга. К такому выводу пришли специалисты Австралийского национального университета, сообщают podrobnosti.ua....
04:42 Воскресенье 0 21 Украинские предприниматели стали меньше производить молока - «Автоновости» За год производство молока в Украине сократилось на 2,8%. Об этом свидетельствуют данные Госстатистики, передает УНН. Так, в январе-мае 2019 года в Украине хозяйствами всех категорий было...
04:06 Воскресенье 0 18 Медики назвали самые полезные продукты лета - «Происшествия» В список вошли три продукта. Абрикосы стали во главе составленного экспертами рейтинга самых полезных летних продуктов. При этом важно обращать внимание на спелость, а также свежесть этих фруктов,...У вас есть возможность прокоментировать статью.
Наверх