NOVOSTI-DNY NOVOSTI-DNY
:
:
20:25 Среда 0 56
9-10-2019, 20:25

МОЗ має встигнути запустити трансплантологію, щоб врятувати важкохворих українців - «Автоновости»

Диетолог объяснила, почему нельзя каждый день есть..

Не лучший продукт для ежедневного употребления. Диетолог из...
9-10-2019, 20:25
МОЗ має встигнути запустити трансплантологію, щоб врятувати важкохворих українців - «Автоновости»

Вперше за багато років вдалося всебічно обговорити, як запровадити повноцінну трансплантологію в Україні: від того, як і коли запрацює реєстр і до того, скільки потрібно для фінансування програми.


І відбулося це, вважаю, завдяки тому, що за круглий стіл «Перспективи запровадження трансплантації в Україні» сіли представники пацієнтської спільноти, провідні лікарі і представники влади. Не один рік говорю, що тільки так можливо запровадити зміни у системі.


Зволікання призвело до того, що постраждали люди. В Україні є центри трансплантації і є кваліфіковані лікарі. Але немає системи трансплантації. Тому ми маємо найнижчу кількість пересадок в Європі. Якщо в 2018 році було зроблено 129 трансплантацій, то в 2019 - тільки 38.


Це пов'язано і зі знищенням чинних медичних центрів, і зі звільненням провідних фахівців (Охматдит), і з тим, що після прийняття нового законопроекту колишнє керівництво МОЗу провалило підготовку та ухвалення підзаконних актів, не створило єдину інформаційну систему, в якій повинен був бути реєстр донорів і реципієнтів. У результаті трансплантація опинилася поза законом. Ми змушені були перенести її запровадження до 01.2020 р.


На жаль, реєстру донорів і підзаконних актів досі немає. Уже другий рік поспіль МОЗ не використовує кошти держпрограми з розвитку трансплантації - їх перекидають на інші напрямки і покупку устаткування. У 2018 і 2019 рр. - по 112 млн грн.


Тому розвиток трансплантації вкотре відкладається, тепер до 2021 року. І в цей час ми змушені відправляти тяжкохворих пацієнтів на лікування за кордон. А це в 2,5-3 рази дорожче, ніж в Україні.


Трансплантація необхідна українцям терміново - вона рятує життя і лікує важкі хвороби. Маю надію, що МОЗ перейде врешті до активних дій. Принаймні, передумови для цього вже є - сьогоднішній круглий стіл засвідчив, що нова влада вже вивчила проблему і знає що робити.


Валерій Дубіль, народний депутат від «Батьківщини», Facebook


...


Информационно новостной портал "Новости Дня". Мы всегда в курсе всех событий по всему миру и доводим их до вас. Будьте в курсе всех новостей мира. Последние новости дня смотреть тут.
 
Рассказать друзьям о новости дня.
Распечатать  Нашли ошибку?  

Это надо знать.


12:24 Вторник 0 17 Михайло Цимбалюк: Оптимізація за львівським сценарієм - «Общество» Громаду Львівщини неабияк сколихнула інформація про можливе закриття обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит». Перипетії навколо цього лікувального закладу в місті точилися вже багато років -......
12:24 Вторник 0 15 Сергій Власенко: Замість реальних змін у судові системі ми отримуємо чергову імітацію - «Общество» Законопроєкт №1008 щодо діяльності органів суддівського самоврядування не зможе реально покращити ситуацію в судовій гілці влади. Його логіка нічим не відрізняється від логіки «реформ» часів...
12:15 Вторник 0 23 «Захар Беркут» — глибокий зміст та сумна картинка - «Происшествия» Фільм «Захар Беркут», який нещодавно вийшов на великі екрани, - один з найгучніших вітчизняних кінопроектів (хоча українським кіношникам допомагали фахівці із самого Голлівуду). Сценарій до...
08:24 Вторник 0 28 Туреччина і Росія показують, що територіальні загарбання все ще в ціні - «Политика» Захоплення турецьким президентом Реджепом Таїпом Ердоганом цілого шматка сирійської території, як і анексія його російським колегою Криму, зустріло лише слабкий міжнародний опір. Чи стане це стимулом...У вас есть возможность прокоментировать статью.
Наверх