NOVOSTI-DNY NOVOSTI-DNY
:
:
12:30 Четверг 0 42
25-04-2019, 12:30

Експерт: Війна за українські території буде продовжуватись. Хто б не очолював країну - «Общество»

25-04-2019, 12:30
Експерт: Війна за українські території буде продовжуватись. Хто б не очолював країну - «Общество»

Путін спростив отримання російського громадянства для тих, хто зараз перебуває в окупації. В так званих ЛНР і ДНР.


Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомив заступник директора Українського інституту дослідження екстремизму Богдан Петренко.
Перше. Я не бачу вигоди Росії у тому, щоб роздавати паспорти всім підряд. Власне, стратегія «іхтамнєт» повністю зведеться нанівець, коли ЗСУ будуть постійно затримувати диверсантів з російським громадянством.
Друге. Юридичні механізми отримання російського громадянства існували і раніше. У Росії давно діє програма повернення співвітчизників, яка передбачає, у тому числі, й надання громадянства. Так для цього треба було виїхати зі свого місця проживання. Але, щось я не бачу ні тотального виїзду громадян України з окупації по цій програмі в Росію. І так само не бачу, що проблеми українських біженців, які опинились в РФ, оперативно вирішувались по цій програмі. Тому, треба обережно оцінювати вплив законів чи указів на реальність у країні, де об право витирають ноги. Звичайно, паспорти можуть отримати люди, які мають вагомий професійний чи соціальний статус. Вимивати мізки з колоній - давня традиція Кремля. Але не більше. Росії не потрібне населення, частина якого має досвід бойових дій, а ще більша частина - соціального іждивенства.
Третє. Серед людей окупації суцільне розчарування. І в Україні, і в Росії. Тотальна зневіра у сюзерені цілком може перерости в непокору. Так, мені складно уявити активну непокору на Донбасі, але пасивну цілком. Щонайменше, Росії не потрібно, щоб в разі військового варіанту повернення Донбасу, наші Збройні Сили вітали квітами. Їй треба перехилити громадську думку на свій бік. Хоча б для того, щоб люди і далі жили в болоті обіцянок. «Втірати» про те, що ДНР і ЛНР стануть суб'єктами Федерації уже не можна, - ніхто не вірить. Вкладати бабки у розвиток соціально-економічної складової «республік» теж ніхто не буде, бо мета Росії - впихнути їх назад. Тому указ про паспорти - це і є та цукерка, яка примусить ще пару років пасивно підтримувати російську окупацію.
Четверте. І мабуть головне. Прийняття Указу - тиск уже на команду Зеленського, стимулюючи їх включитись у переговори. Не тому що Москві треба вирішити проблему Донбасу (хаха). Кремль повинен визначитись, що робити з новою українською владою. Наскільки вона буде піддатлива. І наскільки проросійська. Бо вони вже не раз прогорали. То з привітанням Януковичу в 2004 році. То з ейфорією з приводу перемоги Трампа.
Фактично, - видача паспортів - це тиск на Україну. На те, щоб влада заявила свою стратегію. Чи, не виключено, Кремль сподівається, що нова влада, не маючи досвіду перемовин з московськими мастодонтами, просто через свою необізнаність, припуститься помилок і піде на необгрунтовані поступки.
Це не означає, що завтра треба бігти на нові перемовини. Це означає те, що війна за українські території буде продовжуватись. Хто б не очолював країну. І нашу, і їхню.Вечірні Вісті


...


Информационно новостной портал "Новости Дня". Мы всегда в курсе всех событий по всему миру и доводим их до вас. Будьте в курсе всех новостей мира. Последние новости дня смотреть тут.
 
Рассказать друзьям о новости дня.
Распечатать  Нашли ошибку?  

Это надо знать.


08:12 Четверг 0 6 Германо-советский пакт о ненападении: недобросовестная сделка 80-летней давности (National Review, США) - «Общество» Союз Гитлера и Сталина нарушил баланс сил и подорвал военное сдерживание. Остальное — история, пишет автор, который считает себя военным историком. По его мнению, началом Второй мировой войны можно...
08:01 Четверг 0 17 Четверых тюменцев будут судить за жестокое избиение полицейского на переправе Фото: Пресс-служба СУ СКР по Тюменской области ТЮМЕНЬ, 21 августа, . Следователи завершили расследование уголовное дело об избиении полицейского группой чеченцев. В Тюмени будут судить четверых...
08:00 Четверг 0 16 Свердловская полиция провела спецоперацию по изъятию незаконного оружия Фото: Валерий Горелых ЕКАТЕРИНБУРГ, 21 августа, . В Главном управлении МВД России по Свердловской области подведены итоги третьего этапа профилактической операции «Арсенал», направленной на...У вас есть возможность прокоментировать статью.
Наверх