NOVOSTI-DNY NOVOSTI-DNY
:
:
12:08 Вторник 0 37
21-05-2019, 12:08

«Геній та безумець» — втрачений шедевр - «Экономика»

21-05-2019, 12:08
«Геній та безумець» — втрачений шедевр - «Экономика»

Далекого 1999 року знаменитий голлівудський актор та режисер Мел Гібсон викупив права на екранізацію книги Саймона Вінчестера «Професор та безумець: Історія вбивства», яка розповідала про епопею створення Оксфордського словника. І лише нещодавно на великі екрани вийшла стрічка «Геній та безумець», головні ролі в якій зіграли Мел Гібсон і Шон Пенн. Фільм мав стати шедевром. Але не судилося...


Англія середини XIX століття. Оксфордський професор Джеймс Мюррей (Мел Гібсон) працює над першим в історії словником англійської мови, а його головним соратником стає пацієнт психіатричної клініки для особливо небезпечних злочинців - доктор Вільям Майнор (Шон Пенн).


Майнор вбив нещасного перехожого через свої видіння, тож суд і вирішив закрити його у психлікарні. Божевільний доктор довго не знаходив собі місця, привиди з минулого увесь час переслідували його... Він ніяк не міг заспокоїтись і отримати прощення від вдови вбитого Елізи Мерретт (Наталі Дормер). Та згодом він почав допомагати Джеймсу Мюррею укладати перший словник англійської мови.


Мел Гібсон та Шон Пенн - боги акторської гри. Певно, в Голлівуді просто немає акторів, які б досягали їхнього рівня. Особливо це стосується Шона Пенна. Це справжня насолода - спостерігати за ним. Та й Наталі Дормер склала двом титанам кінематографу достойну компанію. Тож у цьому плані в картині усе чудово.


Але загалом фільм справив досить негарне враження. Мел Гібсон став продюсером проекту, хоча якби саме він зайняв режисерське крісло, то ми би стовідсотково отримали на виході кінематографічний шедевр. Ще й досі в пам'яті його остання робота - драма «З міркувань совісті». Цей фільм викликав неймовірні відчуття та справжні сльози захвату... Але цього разу він зосередився на продюсуванні та виконанні головної ролі.


Спочатку на режисерське крісло претендував Люк Бессон. Та це було трохи дивно... Знаменитий постановник спеціалізується на дещо інших жанрах... Тож у режисерське крісло сів Фархад Сафініа, який працював у якості сценариста разом із Гібсоном в «Апокаліпсисі». Та це також дуже дивний вибір, враховуючи те, що жодного режисерського досвіду у Сафініа не було. І перший млинець у нього вийшов грудкою.


Загалом сюжет фільму цікавий, є окремі дуже сильні сцени, актори грають геніально... Але усе разом якось виглядає не дуже гарно. Та й атмосфера стрічки настільки гнітюча, що рахуєш хвилини до кінця. А ще тут є декілька ляпів, які не можна пробачити. Наприклад, дія відбувається протягом багатьох років, а деякі персонажі анітрохи не старіють...


Насправді в процесі виробництва продюсер та режисер дуже сильно посварилися зі студією Voltage Pictures, яка порушила безліч домовленостей, не покрила усі витрати на виробництво та недоплатила акторський гонорар. У результаті порушення угоди не було знято кілька важливих сцен. Крім іншого, за контрактом Гібсону як продюсеру було надано право вибрати фінальну версію монтажу. Та студія не погодила з ним остаточну версію фільму. Тож Гібсон образився і відмовився брати участь у рекламній кампанії. Окрім того, він подав позов до суду, однак програв справу. І стає зрозуміло, через що фільм вийшов настільки ніяким.Євгенія ПРОРИВАЙ


"Вечірні Вісті"


...


Информационно новостной портал "Новости Дня". Мы всегда в курсе всех событий по всему миру и доводим их до вас. Будьте в курсе всех новостей мира. Последние новости дня смотреть тут.
 
Рассказать друзьям о новости дня.
Распечатать  Нашли ошибку?  

Это надо знать.


00:04 Воскресенье 0 27 Названа еда, от которой лучше отказаться при простуде - «Общество» Оказывается, при простудных заболеваниях вреден даже лимон. Мало кому известно о диетах при простуде и кашле. Тем не менее, существует немалый список продуктов, употребление которых при простуде...У вас есть возможность прокоментировать статью.
Наверх