NOVOSTI-DNY NOVOSTI-DNY
:
:
12:00 Среда 0 24
24-07-2019, 12:00

Астероїдна загроза - не наукова фантастика - «Мир»

Олег Постернак: Если желаем очищения "авгиевых..

«Как-то мы все пропустили то время, когда между чиновником...
24-07-2019, 12:00
Астероїдна загроза - не наукова фантастика - «Мир»

Нещодавно група вчених з усього світу зібралася в передмісті Вашингтона, щоб спробувати знайти відповідь на тривожне запитання: що робити з астероїдом, що летить до Землі.


Астрономи гірської обсерваторії на Гавайях на відстані 56 мільйонів кілометрів від Землі виявили астероїд діаметром приблизно 245 метрів. За мірками астероїдів він досить невеликий і зовсім не схожий на той десятикілометровий шматок космічної скелі, який, як вважається, знищив динозаврів 65 мільйонів років тому. Проте астероїд летить зі швидкістю майже 50 тисяч кілометрів на годину, і якщо вріжеться у Землю, то удар вивільнить енергію, еквівалентну вибуху 500 мегатонн тротилу, що по силі рівняється десятьом найпотужнішим із створених ядерних бомб.


Вчені з Лабораторії реактивного руху NASA підрахували, що цей величезний камінь летить у напрямку Денвера. Якщо траєкторію астероїда не вдасться змінити, то доведеться переселяти два мільйони людей, а місто буде знищене...


На щастя, це відбувається не насправді: вчені під час шостої Конференції з планетарної оборони, що проводиться Міжнародною академією астронавтики в Коледж-Парку штату Меріленд, брали участь у дуже драматичному, але науково обґрунтованому сценарії гіпотетичного зіткнення астероїда з Землею.


Вчені стверджують, що найефективніший спосіб нівелювати загрозу від невеликого астероїда - це послати до нього безпілотний космічний апарат з ядерним вибуховим пристроєм на борту, який зможе його підірвати або збити з курсу.


Знищення астероїда за допомогою ядерної зброї - популярний сюжет у Голлівуді: метод чудово спрацював у Брюса Вілліса в захоплюючому, але з наукової точки зору спірному фільмі 1998 року «Армагеддон». Але варіант із ядерною зброєю в реальності стикається з серйозними перешкодами. Її відправка в космос багатьох змушує нервувати, крім того, це може суперечити міжнародним договорам, які регулюють мілітаризацію космосу.


Тому після палких суперечок вчені, які зібралися в Меріленді, вирішили застосувати проти страшного астероїда флот із безпілотних неядерних космічних апаратів, здатних завдати по ньому кінетичного удару. По суті, це технологія гарматного ядра: ви навантажуєте апарат твердими металами, а потім робите так, щоб він врізався в астероїд - не для того, щоб зруйнувати, а щоб трохи знизити його швидкість. Таким чином, на той час, як астероїд досягне ймовірної точки зустрічі з Землею, наша планета вже рушить далі по своїй орбіті, а астероїд пролетить повз неї, не завдавши ніякої шкоди. Принаймні, в теорії.


Насправді ці навчання нагадали нам, що захист планети від астероїдів - не предмет наукової фантастики, а серйозна і необхідна справа... Найбільш імовірна загроза виходить не від великих і не від маленьких астероїдів, а від середніх. За останні два десятиліття виявлено та відстежено орбіти понад 20000 астероїдів, які пролітають неподалік від Землі. З них майже 2000 класифіковані як потенційно небезпечні: це астроїди достатньо великі (понад 140 метрів у діаметрі), щоб викликати локальні руйнування. І, що важливо, їхні траєкторії проходять досить близько від Землі, щоб теоретично колись почати становити загрозу. Гарна новина полягає в тому, що, за розрахунками вчених, жоден із цих відомих астероїдів не повинен зіткнутися з Землею принаймні у найближчі сто років.


Але є й погані новини: сотні тисяч інших навколоземних астероїдів - великих і маленьких - поки не виявлені. Ми не знаємо, де вони зараз і куди прямують... Нам потрібно знайти і відстежити траєкторію цих невідомих ворогів якомога швидше.


Також неясно, чи зможемо ми змінити траєкторію невеликого, але небезпечного астероїда, що летить до нас, навіть якщо помітимо його. Жоден метод, який імовірно допоможе відбити астероїд, не був випробуваний у реальних умовах - а навчання, що пройшли на конференції, показали, що при використанні неперевірених технологій завжди щось може піти не так...


У 2021 році NASA має намір запустити тренувальну місію, під час якої агентство спробує з допомогою кінетичних ударів змінити орбіту безпечного подвійного астероїда Дідімос. Знадобиться ще багато випробувань, щоб досягти хоча б скромних успіхів у захисті планети.


За свої 4,5 мільярда років існування Земля мільйони разів піддавалася ударам потужних астероїдів, і це неминуче трапиться знову - через двісті років або вже в найближчий вівторок. Тому питання не в тому, чи зіткнеться людство колись із проблемою астероїдної загрози, питання лише в тому - коли саме це станеться.


Гордон ДІЛЛОУ


The Wall Street Journal, США


...


Информационно новостной портал "Новости Дня". Мы всегда в курсе всех событий по всему миру и доводим их до вас. Будьте в курсе всех новостей мира. Последние новости дня смотреть тут.
 
Рассказать друзьям о новости дня.
Распечатать  Нашли ошибку?  

Это надо знать.


12:03 Понедельник 0 18 Презентуємо перший трейлер мелодрами «Маленькі жінки» - «Мир» Меріл Стріп, Емма Вотсон, Сірша Ронан і Тімоті Шаламе в епічній екранізації світового бестселера! Історія чотирьох сестер таких різних, але назавжди відданих одна одній. Вони кохають, долають...
12:01 Понедельник 0 13 Олег Постернак: Если желаем очищения "авгиевых конюшен", то нужно начинать с норм и мышления - «Мир» «Как-то мы все пропустили то время, когда между чиновником и преступником был поставлен знак равенства.Тема бюрократического чванства и жиробесия - извечный мозоль общества. И что нового можно нового...
04:21 Понедельник 0 43 Al Ittihad (ОАЭ): Санкт-Петербург — туристическое направление для развития культурных связей между Россией и ОАЭ - «ЭКОНОМИКА» В информационном сообщении отмечается, что между культурной столицей России и ОАЭ наметилась позитивная тенденция в развитии взаимовыгодных отношений. Это стало возможным благодаря инвестициям в...
04:04 Понедельник 0 34 В Румынии пациент психбольницы убил четверых человек и ранил еще девять - «Мир» В Румынии пациент психиатрической больнице в городе Сепока убил четверых человек и еще девять ранил. Об этом сообщает "Укринформ". "По предварительным данным полиции, 38-летний пациент......
08:27 Воскресенье 0 50 Белорус подделал украинский паспорт и пытался по нему вылететь за рубеж - «Мир» Белорус пытался попасть в страны Евросоюза по паспорту гражданина Украины, сообщает Госпогранслужба. Задержание произошло во время оформления пассажиров, которые улетали в Венгрию. В ходе проверки......У вас есть возможность прокоментировать статью.
Наверх