NOVOSTI-DNY NOVOSTI-DNY
:
:
12:07 Вторник 0 32
26-03-2019, 12:07

У Криму працюють турбіни «Сіменс»: Росія, очевидно, обійшла санкції ЄС - «Происшествия»

В Киеве у девушки украли 26 тысяч долларов возле..

Вор устроился работать в «обменку». В одном из столичных...
26-03-2019, 12:07
У Криму працюють турбіни «Сіменс»: Росія, очевидно, обійшла санкції ЄС - «Происшествия»

До п'ятої річниці анексії українського півострова Крим президент Володимир Путін відкрив дві ТЕС загальною потужністю 940 МВт - одну в Севастополі і другу в Сімферополі. Таким чином Кремль святкує «приєднання» і демонструє, як півострів нібито процвітає, і в цьому йому допомогла в тому числі і німецька компанія «Сіменс» (Siemens).


ТЕС працюють завдяки газовим турбінам її виробництва.


Росія намагається самостійно виробляти турбіни такої потужності, але поки безуспішно. Проте «Сіменс» навряд чи радий церемонії, адже вона нагадує про скандал, який скомпрометував і концерн, і федеральний уряд.


Внаслідок санкцій ЄС європейські компанії не повинні постачати в Крим технології і товари, які можуть бути задіяні в транспортному, телекомунікаційному та енергетичному секторах або для видобутку ресурсів. Штрафні заходи покликані запобігти тому, що відзначали в понеділок, - закріпленню анексії, яка суперечить міжнародному праву.


Договір про постачання чотирьох турбін був укладений навесні 2015 року між дочірньою компанією російського державного концерну «Ростех» і спільним підприємством із Санкт-Петербурга, яке контролює «Сіменс». Згідно з угодою, турбіни призначалися для ТЕС у Тамані на півдні Росії, що не суперечить санкціям. Але незабаром російські і німецькі ЗМІ повідомили, що спочатку планується поставити турбіни в Тамань, щоб обійти санкції, а потім перенаправити на дві ТЕС у Криму, про будівництво яких було відомо з 2014 року. Також повідомили, що на майданчику в Тамані ще нічого не побудовано, а в Криму, навпаки, давно ведеться будівництво.


Турбіни були поставлені в Росію в серпні 2016 року. Незабаром після цього Путін особисто запевнив тодішнього міністра економіки ФРН Зігмара Габріеля, що Росія дотримуватиметься угоди. Однак півроку потому, влітку 2017-го, турбіни опинилися в Криму.


«Сіменс» тоді обурився, але заявив про свою невинуватість. Глава концерну Джо Кезер сказав, що аж до моменту передачі турбін «дуже детально аналізувалися чутки про нібито їхнє використання в Криму, але не було знайдено ніяких доказів». Лише після поставки з'явилися «вказівки на потенційну зміну призначення». З огляду на те, що тривожні повідомлення надходили вже давно, це видається вкрай наївним. «Сіменс» подав до російського суду позов про повернення турбін, але, як і слід було очікувати, нічого не добився.


Концерн на деякий час призупинив ділові відносини з державними російськими клієнтами, заявив про нові контрольні заходи і висловив жаль з приводу втраченої довіри. Але всі суперечки давно забуті. Президент «Сіменс» у Росії Олександр Ліберов повідомив у грудні виданню «Ведомости» про плани компанії розширити присутність у Росії.


Концерн веде переговори з компанією «Російські залізниці» про постачання швидкісних поїздів, а також планує інвестувати в енергетичну техніку. Так, частка локалізації виробництва турбін, які тепер працюють у Криму, має бути збільшена з 62% до 70% до 2020 року, а потім ще зросте. Цього російський уряд вимагає від компаній, які хочуть брати участь у модернізації російських ТЕС. За словами Ліберова, нові контрольні механізми потрібні, щоб замовлена техніка встановлювалася на місцях, узгоджених у договорах. Негативних наслідків для компанії в зв'язку зі скандалом навколо кримських турбін він не бачить.


Frankfurter Allgemeine Zeitung (Німеччина)


...


Информационно новостной портал "Новости Дня". Мы всегда в курсе всех событий по всему миру и доводим их до вас. Будьте в курсе всех новостей мира. Последние новости дня смотреть тут.
 
Рассказать друзьям о новости дня.
Распечатать  Нашли ошибку?  

Это надо знать.


21:55 Понедельник 0 0 Ушел, войдя в историю… Про Украину и ее лидера, сравнивая и сопоставляя - «Новости дня» Про 25%. Петр Алексеевич Порошенко оставляет свой президентский пост по итогам демократических выборов, на которых он получил четверть всех голосов. То  что он  спас страну, возродил армию и проложил...
21:37 Понедельник 0 2 Оккупанты пытаются следить за подразделениями ООС с помощью беспилотников - «Политика» По сообщению Главного управления разведки Министерства обороны Украины, российское оккупационное командование существенно повысило интенсивность ведения разведки позиций подразделений Объединенных...
21:37 Понедельник 0 2 Полиция Испании арестовала бывшего претендента на титул UFC - «Политика» Англичанина Даррена Тилла задержали за хулиганство. Боец UFC Даррен Тилл, представитель легкого дивизиона попал в полицию в городе Тенерифе (Испания). Об этом сообщает британское издание Daily Mail....
21:13 Понедельник 0 4 Австрийский заключенный-беглец вернулся, насытившись жизнью на Канарах - «Мир» Человек, который говорит, что бежал из австрийской тюрьмы более десяти лет назад, пришел в полицию в Зальцбурге, рассказывая, что ему надоела жизнь на Канарских островах в Испании. Об этом сообщает......У вас есть возможность прокоментировать статью.
Наверх