NOVOSTI-DNY NOVOSTI-DNY
:
:
12:07 Вторник 0 39
26-03-2019, 12:07

У Криму працюють турбіни «Сіменс»: Росія, очевидно, обійшла санкції ЄС - «Происшествия»

Почему на парламентских выборах-2019 хорошо получить и..

Внеочередные парламентские выборы-2019 проходят по...
26-03-2019, 12:07
У Криму працюють турбіни «Сіменс»: Росія, очевидно, обійшла санкції ЄС - «Происшествия»

До п'ятої річниці анексії українського півострова Крим президент Володимир Путін відкрив дві ТЕС загальною потужністю 940 МВт - одну в Севастополі і другу в Сімферополі. Таким чином Кремль святкує «приєднання» і демонструє, як півострів нібито процвітає, і в цьому йому допомогла в тому числі і німецька компанія «Сіменс» (Siemens).


ТЕС працюють завдяки газовим турбінам її виробництва.


Росія намагається самостійно виробляти турбіни такої потужності, але поки безуспішно. Проте «Сіменс» навряд чи радий церемонії, адже вона нагадує про скандал, який скомпрометував і концерн, і федеральний уряд.


Внаслідок санкцій ЄС європейські компанії не повинні постачати в Крим технології і товари, які можуть бути задіяні в транспортному, телекомунікаційному та енергетичному секторах або для видобутку ресурсів. Штрафні заходи покликані запобігти тому, що відзначали в понеділок, - закріпленню анексії, яка суперечить міжнародному праву.


Договір про постачання чотирьох турбін був укладений навесні 2015 року між дочірньою компанією російського державного концерну «Ростех» і спільним підприємством із Санкт-Петербурга, яке контролює «Сіменс». Згідно з угодою, турбіни призначалися для ТЕС у Тамані на півдні Росії, що не суперечить санкціям. Але незабаром російські і німецькі ЗМІ повідомили, що спочатку планується поставити турбіни в Тамань, щоб обійти санкції, а потім перенаправити на дві ТЕС у Криму, про будівництво яких було відомо з 2014 року. Також повідомили, що на майданчику в Тамані ще нічого не побудовано, а в Криму, навпаки, давно ведеться будівництво.


Турбіни були поставлені в Росію в серпні 2016 року. Незабаром після цього Путін особисто запевнив тодішнього міністра економіки ФРН Зігмара Габріеля, що Росія дотримуватиметься угоди. Однак півроку потому, влітку 2017-го, турбіни опинилися в Криму.


«Сіменс» тоді обурився, але заявив про свою невинуватість. Глава концерну Джо Кезер сказав, що аж до моменту передачі турбін «дуже детально аналізувалися чутки про нібито їхнє використання в Криму, але не було знайдено ніяких доказів». Лише після поставки з'явилися «вказівки на потенційну зміну призначення». З огляду на те, що тривожні повідомлення надходили вже давно, це видається вкрай наївним. «Сіменс» подав до російського суду позов про повернення турбін, але, як і слід було очікувати, нічого не добився.


Концерн на деякий час призупинив ділові відносини з державними російськими клієнтами, заявив про нові контрольні заходи і висловив жаль з приводу втраченої довіри. Але всі суперечки давно забуті. Президент «Сіменс» у Росії Олександр Ліберов повідомив у грудні виданню «Ведомости» про плани компанії розширити присутність у Росії.


Концерн веде переговори з компанією «Російські залізниці» про постачання швидкісних поїздів, а також планує інвестувати в енергетичну техніку. Так, частка локалізації виробництва турбін, які тепер працюють у Криму, має бути збільшена з 62% до 70% до 2020 року, а потім ще зросте. Цього російський уряд вимагає від компаній, які хочуть брати участь у модернізації російських ТЕС. За словами Ліберова, нові контрольні механізми потрібні, щоб замовлена техніка встановлювалася на місцях, узгоджених у договорах. Негативних наслідків для компанії в зв'язку зі скандалом навколо кримських турбін він не бачить.


Frankfurter Allgemeine Zeitung (Німеччина)


...


Информационно новостной портал "Новости Дня". Мы всегда в курсе всех событий по всему миру и доводим их до вас. Будьте в курсе всех новостей мира. Последние новости дня смотреть тут.
 
Рассказать друзьям о новости дня.
Распечатать  Нашли ошибку?  

Это надо знать.


12:55 Пятница 0 17 На Київщині затримали організаторів "реабілітаційних центрів" - «Автоновости» Поліцейські звільнили 46 осіб, які перебували в уразливому стані та піддавалися трудовій експлуатації. Правоохоронці Київщини викрили злочинців, які під виглядом «реабілітаційних центрів» займалися......
12:55 Пятница 0 15 Новая глава Еврокомиссии выступила за сохранение санкций против РФ - «Автоновости» Урсула фон дер Ляйен напомнила об российской аннексии Крыма РФ демонстрирует враждебное поведение уже в течение долгого времени и с ней надо говорить с позиции силы и сохранять текущие санкции против...
12:55 Пятница 0 15 У Зеленского допускают коалицию с "Батькивщиной" - «Автоновости» Шефир прокомментировал возможную коалицию с Тимошенко Президентская партия "Слуга народа" допускает коалицию с партией Юлии Тимошенко "Батькивщина". Об этом заявил первый помощник президента Сергей...
12:34 Пятница 0 11 В Сеуле построят крупнейшую в мире плавучую электростанцию - «Мир» Правительство Южной Кореи одобрило проект создания самой крупной в мире плавучей электростанции на солнечных батареях Об этом сообщает южнокорейское министерство промышленности, торговли и...
12:12 Пятница 0 16 Юлія Тимошенко: Без зниження тарифів не буде економічного розвитку України - «Происшествия» Перший закон у новому парламенті має повернути населенню газ українського видобутку і таким чином знизити тарифи. Це дозволить збільшити доходи українців і підняти економіку, адже люди матимуть за що...У вас есть возможность прокоментировать статью.
Наверх